Tapa valla muusikud saavutasid taas rahvusvahelise võidu

Tapa vallast pärit kammermuusikute tähelend jätkub. Rahvusvahelisel muusikakonkursil Belgradis (International Music Competition) saavutasid klarnetist Artjom Roditšenko ja pianist Darja Roditšenko 1. koha.

Duo kategoorias (kaks erinevat instrumenti) konkureeris 18 muusikut kaheksast erinevast riigist – Poola, Ukraina, Itaalia, Eesti, Horvaatia, Venemaa, Ungari, Hong Kong.

Rahvusvaheline žürii hindas Artjom ja Darja Roditšenko esitlust 97,5 punktiga 100-st ning kammermuusikud said selle tulemusega esimese koha diplomi. Konkursil osalemine käis läbi interneti ja võidu toonud video salvestati telefoniga Rakveres. Esitust saab kuulata konkursi kodulehel https://musiccompetition.eu/artjom-roditsenko-clarinet-darja-roditsenko-piano/.

Nende esitus jäi silma konkursi žürii liikmele Helena Bergerile, kes saatis Roditšenkodele kutse osaleda hilissügisel toimuval rahvusvaheliste konkursside lipulaeval – Prantsusmaal Pariisis Leopold Bellani nimelise muusikute konkursi finaalis. Berger käis välja kaks kutset, millest Belgradi konkursi võitjad saavad valida ühe: kas osaleda Leopold Bellani konkursi finaalis duo kategoorias koos aastal 2019 või osaleda samal konkursil puhkpillide solistide kategoorias Artjom Roditšenkol üksinda aastal 2020.

„Sel konkursil osalemine tähendaks meie jaoks sõitu Pariisi. Seal konkursil osalemine on suur väljakutse ja kõikidest esitlustest tehakse otseülekanne konkursi kanalitesse,“ rääkis Artjom Roditšenko, mõeldes juba järgmisel konkursil osalemise peale. Abikaasa Darja lisas: „Me ei ole veel otsustanud, kumma pakkumise vastu võtame, aga ühe neist kindlasti!“

Belgradis toimunud konkursil osalesid muusikud üle maailma. See on üks juhtivamaid rahvusvahelisi muusikakonkursse maailmas alates aastast 2010. Konkursist on aegade jooksul osa võtnud rohkem kui 8 000 muusikut 46 riigist, 540 linnast ja kuulajate ning vaatajate koguarv alates 2010. aastast on enam kui 7,5 miljonit.

Eelmisel aastal võitsid Darja ja Artjom Roditšenko Rahvusvahelisel teaduse, kultuuri ja kunsti akadeemia kureeritud muusikute konkursil Euro Media Star kammeransamblite kategoorias Laureate I Prix tiitli ning Artjom Roditšenko solistina ka Laureate II Prix tiitli.

Roditšenkode igapäevatööks on noorte tulevaste muusikute õpetamine Tapa Muusika- ja Kunstikoolis, Väike-Maarja Muusikakoolis ja Rakvere Muusikakoolis.

Kuulutaja

Artjom ja Darja Roditšenko.

Foto: Alina Leopard