Tarva lätlasest võõrleegionär jäi dopinguga vahele

stumbris

Kolmapäev oli enneolematu päev Eesti korvpalliajaloos: vaid kümmekonnaminutilise vahega jõudis ajakirjanike töölauale kaks e-maili, kus teavitati Eesti meistriliigas mängivate korvpallurite positiivsetest dopinguproovidest.

Rapla TYCO mängija Kristers Zeidaksi kohta oli vastav teade varasema täpsustus – pärast dopinguproovi andmist novembri alguses tunnistas mees ise klubi treeneritele ja juhtkonnale, et suitsetas kanepit, kuid A-proovi analüüs paljastas hoopis anaboolse steroidi tarvitamise.

Teine vahelejääja oli samuti lätlasest võõrleegionär ning paraku osutus patuseks Rakvere Tarva mängija Roberts Stumbris, kelle proov näitas, et ta oli tarvitanud kanepit.

„Rakvere Tarva klubi on peatanud lepingu Roberts Stumbrisega. Leping peatati, sest mängija dopingu A-proov osutus positiivseks ja mängija ei soovinud proovi tulemust edasi kaevata. Leping on peatatud karistuse pikkuse selgumiseni,“ seisab Tarva pressiteates.

„Juhtunu on kahetsusväärne ja poisiga on ka räägitud, saatsime ta juba koju ära,“ kommenteeris peatreener Andres Sõber.

Õhtuleht küsis Andres Sõbralt, kas tal oli ka varasemalt Stumbrise suhtes kahtlusi? „Ma pole teisi kahtlustav tüüp. Aga tagantjärele mõeldes oli kahtlasi märke. Alguses, kui ta siia tuli, oli ta väga enesekindel. Vahepeal vajus aga ära, oli närviline. Ühel hetkel oli haige, ei tulnud paar-kolm päeva üldse toast välja. Mängis ja trenni tegi ta kõvasti, aga kogu aeg kõik asjad korras polnud,“ rääkis Sõber väljaandele.

Läti korvpalliliidu peasekretär Edgars Šneps kahetseb, et kaks lõunanaabrite mängijat Eestis dopinguga vahele jäid, ja märgib, et sealmail on ennetustööd tehtud. „Korraldasime 2009. aastal Läti liiga raames kampaania „Puhas mäng“,“ rääkis ta Õhtulehele. „See sisaldas mitu seminari, õppematerjale ja üle 20 WADA standardi järgi tehtud dopingutesti. Kaks aastat tagasi korraldasime koostöös politseiga lihtsamate standarditega samalaadse kampaania.“

Platsilt kaotus ja võit

Väikesi märke, et Stumbrisega ei ole asjad korras, võis korvpallisõber täheldada juba teisipäeval, mil Tarvas kohtus kodusaalis BBLi arvestusse läinud mängus Utena Juventusega. Tarva jaoks oluline mängija istus pingil, kuigi tema oskusi läinuks platsil kindlasti tarvis.

Tarvas kaotas tasavägise kohtumise 82:88. Tarva poolelt olid resultatiivseimad Brandis Raley Ross, David Haughton ja Juris Umbrashko, kes tõid vastavalt 28, 17 ja 13 silma. Lauavõitluses oli parim Haughton 7 lauapalliga.

Möödunud reedel alistas Tarvas Alexela korvpalli meistriliigas TYCO Rapla 73:65.

 

Kuulutaja

Foto: Ain Liiva