Teater, kus ei kasutata käsikirja

improteater

Improteater Impeeriumi etendustel puudub stsenaarium ja näitlejad ei tee enne etendust sekunditki proovi.

Veebruaris sai Eesti kultuurimaastik teatri võrra rikkamaks. Ilmavalgust nägi Improteater Impeerium, mille etendused sünnivad otse publiku silme all. Lugudel, sketšidel ja stseenidel puudub stsenaarium ning näitlejad ei tee sekunditki proovi.

Improteatri näitleja Merilin Kirbits ütleb, et Impeeriumi lavategevust on keeruline sõnadesse panna ja seda peaks igaüks ise nägema. Kui millegagi siiski võrrelda, siis uue telesaatega „Palume lavale”.

„See saade sarnaneb improteatri vormiga. Näitlejad pannakse ootamatusse olukorda ja sellest peab kuidagi välja tulema,” kirjeldab Kirbits lavategevust. „See on ülimalt lahe meelelahutuslik teater, kus saab naerda terve õhtu.”

Improteater Impeerium koosneb 13 ambitsioonikast inimesest, kelle ühine soov on improteatri viimine paljude eestimaalaste südametesse ja saada kunagi päris oma maja.

Põhiliselt esineb trupp Tallinnas ja Tartus, lisaks ka erapidudel. Aprillis võib neid kohata ka väiksemates linnades üle Eesti. „Selleks ajaks oleme viis aastat Eesti improteatrit teinud ja sünnipäevakuu raames oleme liikuvamad,” lubab Merilin Kirbits, keda suurem publik teab telesarja „Kelgukoerad” Kairi osatäitjana.

Improteater Impeerium on välja kasvanud Eesti Improteatrist.

 

Tekst: Harro Puusild

 

Pildiallkiri:

Osa Improteatri kollektiivist. Mehed vasakult: valgustaja Martin Makarevitš, näitlejad Rauno Kaibiainen ja Erki Aule, valgutaja Mario Saarik, näitleja Maarius Pärn, viiuldaja Madis Jürgens ja  kitarrist Rein T. Rebane. Foto: erakogu

Naised: näitlejad Kati Ong, Mairi Jõgi, Merilin Kirbits ja projektijuht Monika Tomingas