Teatrikino ette paigaldati väliskulptuur

kinomaja

Vahetult enne aastavahetust seati Rakvere kinomaja ette üles Bruno Lillemetsa skulptuur „Olla“ – SA Rakvere Teatrimaja kino- ja proovisaali välisruumi kunstikonkursi võidutöö.

Väliskulptuuri otsiti kinomaja juurde nn protsendiseaduse alusel, mille kohaselt peab enam kui 750 000 eurot maksvate avalike hoonete ehitushinnast vähemalt ühe protsendi eest soetama kunstiteosed. Varem ei ole meie maakonnas sellest seadusest tulenevaid konkursse korraldatud. Kavandite esitamise tähtaeg oli 1. september ning „Olla“ valiti välja 11 laekunud töö hulgast.

Algselt plaaniti skulptuur seada üles Teatrimäe nõlvale, kuid paigaldamise käigus jõuti järeldusele, et parem asukoht on kinomaja esisel. „Teatrikino ise on nii massiivne, et skulptuur oleks ära kadunud. Maja ees mõjub see kontseptsiooniliselt ka paremini, lisaks saavad inimesed mugavalt juurde minna ja pildistada,“ selgitas Rakvere Teatri turundusspetsialist Laila Talunik, lisades, et nüüd on skulptuur ka hoone seest vaadeldav.

Talunik märkis, et algselt planeeritud kohas oleks vaid autojuhid Tallinna maanteed mööda üles-alla tuhisedes vilksamisi teost näinud – inimesi liigub seda teed mööda vähe.

Liisi Kanna

Bruno Lillemets skulptuuri „Olla“ paigaldamisel. Foto: Laila Talunik