Pandivere Muusikafestival toob kevade Muuga mõisa

muusikafestival

Pandivere Muusikafestival pakub 20. aprillil võimaluse saada osa kolmest erilisest kontserdist kaunis Muuga mõisas Lääne-Virumaal. Tegu on uue festivaliga, mis toob umbes kord kvartalis põnevaid artiste nii Eestist kui välismaalt siia meie kodustesse kontserdipaikadesse.

Festivali avakontserdil esineb uus Soome akustiline duo Pulkkinen & Moisio. Tuntud tegijate Timo Väänäneni (laul, akustiline kitarr) ja Jukka Holmi (bandžo, mandoliin, kitarr ) repertuaaris on traditsiooniline soome folk ning 80ndate ja 90ndate hitid. Nende eristuv stiil kombineerib autorilaulu, folgi, bluusi ja kantri elemente ning vihjed poprokile hoiavad muusika värske ja huvitavana.

Teisel kontserdil astuvad üles Mauno Meesit ja Tiit Kikas. Mauno Meesit, Eesti Muusikaauhindadel auhinnatud ja nomineeritud muusik ja helilooja, on kirjutanud muusikat mitmele teleseriaalile ja teatrilavastusele ning teinud koostööd paljude Eesti ja välismaiste artistidega. Avalikkuse tähelepanu alla tõusis ta elektroonilise muusika projektiga Sinine, millega ta on seni avaldanud kaks albumit Saksamaal. Kasutades efektiplokke, 1940. aastate mikrofone ja poognaga mängitud kitarre, esitab Mauno Meesit minimalistlikke ja põhjamaiselt minoorseid instrumentaale.

Koos Meesitiga on laval Tiit Kikas viiulil. Kikas on olnud heliloojaks ja arranžeerijaks rohkem kui saja muusikaalbumi juures; loonud muusika enam kui kümnele filmile, telelavastustele ja raadiosaadetele; olnud helilooja ühele originaalmuusikalile; teinud muusikalisi kujundusi enam kui viiele teatrilavastusele. Kirile Loo plaat „Lullabies for Husbands“, mille kaasprodutsendiks oli Tiit Kikas, jõudis Euroopa maailmamuusika edetabeli (European World Music Chart) kahekümne parima hulka.

Seekordne peaesineja Prometheus and the Satyrs (Kreeka / Suurbritannia) on Londonis sündinud Kreeka bänd, mis on Daemonia Nymphe laulja ja liidri Spyros Giasafakise kõrvalprojekt. Daemonia Nymphe on tuntud kreeka instrumente kasutav ja sealsest folkloorist mõjutatud maailmamuusikat esitav bänd, kes on teinud koostööd erinevate nimekate muusikutega nagu näiteks Peter Ulrich (ex-Dead Can Dance), Dessislava Stefanova (London Bulgarian Choir), Psarantonis, Dimitra Galani, Alkinoos Ioannides and Louisa John Krol.

Prometheus and the Satyrs loob ja esitab muusikat, mis samuti põhineb suuresti kreeka folkmuusika traditsioonidel ja mütoloogial ning on hästi teatraalne. Bändi looming on tseremoniaalne, ühendades okultset ja maalähedast ning nende muusika kõla on nii iidne kui ka tänapäevane. Laval on kolm suurepärast muusikut, kontrabass, akustiline kitarr, torupillid  ja mõned põnevad kreeka instrumendid, nagu näiteks kreeka lüürad. Prometheus and the Satyrsi kaasahaarav muusika toob lõunamaist päikest meie põhjamaisesse kevadesse.

Lisainfot kontsertide kohta leiad Facebookist ja piletimüügikeskkonnast fienta.com.

Risto Kukk

Prometheus and the Satyrs. Foto: erakogu