Teatris saab kaeda maalikunsti

näitus_1

Rakvere Teatri väikses majas on üleval Tiina Tammetalu maalide näitus „Ilu päästab“, mis on avatud detsembrikuu lõpuni.

Tiina Tammetalu on Eesti Kunstnike Liidu liige, tegevkunstnik, esineb ja osaleb oma teostega jätkuvalt näitustel nii Eestis kui Euroopas. Tammetalu maalid esindavad kaasaegset professionaalset maalikunsti.

Tammetalu suuremõõtmelisi maale võib näha erakogudes ning mitmetes prestiižsetes riigiasutustes ning avalikes ruumides.

Tiina on saanud klassikalise akadeemilise maalihariduse Eesti Kunstiakadeemiast, täiendanud end hiljem samas kaasaegse kunsti alal Interdistsiplinaarse kunsti magistriõppes.

Nagu kaasaegsele kunstnikule kohane, tegutseb Tammetalu kunstisiseselt paralleelselt mitmel erineval loomealal liikudes vabalt eri meediate vahel, neid vajadusel ühendades. Nii on ta maalimise kõrval pälvinud hulgaliselt tunnustust ja auhindu raamatukunstnikuna.

Seintele jõudnud teoste kohta sõnas Tiina järgmist: „Et see näitus Rakvere Teatri väikses majas saab teoks samal ajal ja samas majas koos uudislavastusega kaasaegselt vene naisautorilt, siis mõtte- ja sõnamänguna – ja nii tasakaalu mõttes – kerkis mul kohe keelele tsitaat ühelt teiselt venelaselt, mehelt –  suurelt Dostojevskilt nimelt: „Ilu päästab.““

Nii sai see näitus ka nimetatud. „Ilu päästab“. „Sest ilusad need pildid, mis seekord Rakverre üles saavad, on. Mis seal salata või pikalt keerutada,“ jätkas kunstnik.

„Näitusel on kaks osa, „Suur akvarellipersonaal“ – pilte lähematelt ja kaugematelt reisidelt. Siin on otsitud rütme, värve, hõllandusi ja meeleolusid ning paberile on vee, värvi ja valguse abil pandud ka vähem või rohkem abstraheeritud loodusmotiive,“ kirjeldas Tiina.

„Teine osa näitusest – „Museaalseid palasid Tammetalu Galeriist“ –  toob sisse figuratsiooni, otsides igavest, sulnist ja hästi-hästi magusat – st päris tõesti ilusat – ilu naiste ja tütarlaste näol, keda näeme varasema perioodi õlimaalidel, sekka mõni ka uuematelt akrüülidelt minu enda Stuudio-Galerii kogudest,“ lisas ta.

Kuulutaja

Tiina Tammetalu näituse avamisel.

Foto: Helen Solovjev