Ly Menovi fotonäitus Paide Kultuurikeskuses mälestab varalahkunud andekat fotograafi

fotonäitus

13. novembril avati Paide Kultuurikeskuses Ly Menovi loodusfotode näitus, mis on pühendatud sel sügisel raske haiguse järel meie seast lahkunud fotograafi mälestusele ja jääb avatuks aasta lõpuni.

Esmakordselt jõuavad laiema avalikkuse ette tema suurepärased fotod, mille tipuks on müstiliselt mõjuvad, taevast õhupallikondlist pildistatud panoraamfotod. Nende seas on ka fotograafi austajate hulgas kõige enam hinnatud pilt valgesse udusse mattunud Järvamaa metsadest koos Peetri kiriku torniga.

Ly Menovi piltidel on kujutatud hetked, mis seotud tema töö ja hobidega — Kuma raadio ettevõtmised, langevarjurite maailm, spordiüritused, kuulsad muusikud laval ja fotograafi viimaste aastate lemmikteema loodus. Olles väljaõppinud fotograaf, salvestas ta kahe aastakümne jooksul tuhandetele piltidele unikaalseid hetki.

Näituse seadis kokku väljapaneku algataja Dmitri Kotjuh, kes valis fotod arvukatest failidest välja ja seadis ned kontrasteeruvatesse paaridesse, mis omakorda on seintele paigutatud nii, et teekond läbi väikeste talviste detailide viib kevadesse ja lõpuks kahe suure muinasjutulise panoraamini.

Ly Menov õppis fotograafiks ning ka tema esimene töökoht oli uudisteagentuuris ETA. Seejärel viis elutee teda Paidesse, kus ta asus tegutsema Kuma raadio saatejuhina. Hiljem lisandus töö kujundajana ning pildistamine jäi talle sealtpeale hobiks. Ly Menovi fotonäitus on tema piltnikuande austajate ja arvukate sõprade järelhüüe varalahkunud toredale inimesele ja heale raadiotegijale.

Kuulutaja

Foto Ly Menovi fotonäituselt.