Telefoni kaaned ning kas neid on siis vaja või ei?

On lõputu vaidlus, kas mobiiltelefoni kaaned on vajalikud või mitte. Ümbrise vastased leiavad, et telefon ise on piisavalt tugev ning ilus. Teiste arvates lisavad nutitelefoni kaaned kaitsekihi ja isikupära. Meie arvates on mobiili kaaned äärmiselt vajalikud ning kui loed edasi, saad ka teada, miks oleme sellisele järeldusele jõudnud.

Miks just tänapäevased telefonid vajavad ümbrist?

Mõniteist aastat tagasi olid telefoni kaaned ja kaitseklaas tundmatud. Telefoni kaaned, mis ka eksisteerisid, olid kasutusel vaid eesmärgiga lihtsustada telefoni kaasaskandmist – kinnita kas vööle või riputa kaelapaelaga kaela. Samas pole päris aus võrrelda modernseid mobiile klassikaliste telefonidega nagu Nokia 3310 või Huawei C300. Moodsad telefonid on õhukesed, kergekaalulised ning vastupidavus karmile kohtlemisele ei ole reeglina üks mudeli näitajatest.

Küll on oluliseks näitajaks kaunis disain. Silmapaistva disainiga käib kaasas läikiv ja sile korpus, mis ei ole kahjuks kõige kasutussõbralikum. Seetõttu kipub telefon tihtipeale lihtsalt käest libisema. Ka kõige minimalistlikum ja tähelepandamatum ümbris telefonile aitab seda kindlamalt näpus hoida.

Mõnikord väidavad ümbrise vastased, et nad kasutavad telefoni nagunii vaid kaks-kolm aastat ja juba ostetaksegi uus mudel. Millele aga ei mõelda, on see, et vaja läheb vaid ühte halba kukkumist ja telefoni paari aasta pikkune eluiga sai varase lõpu. Lisaks ei ole mobiiltelefoni kaaned üldse nii kallid, et sääst ära tasuks. iphone 12 kaitseklaasid ja kaaned on kordades odavamad, kui uus iPhone 12 või selle parandamine.

Kukkumise eest kaitsvad nutitelefoni kaaned ei pea olema plastmassist rohmakad ümbrised. On ka stiilseid ja õhemaid lahendusi. Kas poleks mitte hea tunne mahakukkunud telefon üles korjata ja teada, et sa ei pea muretsema selle üle, kas ekraan jäi ikka ühte tükki või muutus ämblikuvõrguks?

Kui arvad, et su telefoniga ei juhtu midagi, mõtle uuesti. Pole olemas ühtegi teist asja, mis meiega sedavõrd palju ning sedavõrd eri kohtades kaasas käiks. Rohkem kui käekott, rohkem kui seljakott, lemmiksall või -müts ning isegi ehted. Telefoni kaitsmine on hädavajalik. Ja kui sa ka oled kindel, et kaitset ei lähe vaja, mõtle sellele, et muuta telefon lihtsast aksessuaarist millekski, mis annab edasi sinu omapära ning iseloomu. 

Lihtne lahendus igapäevaelus

Nutitelefoni kaaned on kõige lihtsamaks viisiks, kuidas oma telefon eriliseks muuta. Olgem ausad, tänapäeva telefonid on esmapilgul võrdlemisi sarnased. Enda telefoni asemel kellegi teise haaramine on piinlik ja teeb päeva ebamugavamaks. Ümbrist võib vahetada ka vastavalt tujule või olukorrale. Veekindlad korpused, kui lähed rabamatkale; kaarditaskutega mobiili kaaned linna peale minekuks või silmapaistev värviline ümbris peole kaasavõtmiseks.

Mõnikord me isegi ei tea kõiki neid võimalusi, mida nutitelefoni kaaned pakuvad. Mobiiltelefoni kaaned, mis sisaldavad ka akupanka, annavad telefonile sobival hetkel natukene lisasärtsu. Ümbrised sisseehitatud kõlaritega või lausa sisseehitatud projektoriga? Telefonikaaned, kus on eraldi tasku lugemisprillide jaoks, selfie-pulka mahutav ümbris või hoopis peegel, mis on alati käepärast.