Tüdrukud tegid seda jälle

Juulikuu viimasel päeval käisid filmihuvilised tüdrukud Berit Säbel ja Annaliisa Part ning Greteliis Gaver Rakvere loomade varjupaigas, et viia kodututele loomadele toitu.

Tüdrukud olid koos klassiõe Lisette Vidderiga eelmisel suvel teinud oma teise ühise filmi „Unustatud saladus 2 – võidetud rikkus“ ning seda juuni alguses Rakvere Teatrikinos huvilistele näidanud. Üheeuroste piletite tulu ja saali rendi hinna vahe otsustati üheskoos loomade heaks annetada.

Filmiga oli seotud ka Beriti vanem õde Birgit Säbel, kes seekordse linateose üles filmis ja Rakvere Linnavalitsuselt noorte omaalgatusprojekti raames filmi näitamiseks toetuse taotles.

Loomade varjupaigas Kasarmu tänaval võttis külalisi vastu töötaja Hannes, kes lahkelt koeri tutvustas, kassidele pai lubas teha ja kõikidele huvipakkuvatele küsimustele vastused andis. Kuna Hannesel oli pea iga looma kohta lugu rääkida ja tüdrukutele meeldis kassipoegadega mängida, siis kujunes külaskäik planeeritust pikemaks. Varjupaigas kuuldi ka elu pahupoolest – tundus mõistmatu, miks ja kuidas suudetakse koer hooleta jätta või kassi selgroogu vigastada.

Kuna tüdrukutel liiguvad mõtted ikka filmitegemise suunal, siis ehk on järgmine linalugu kassidest…

Liina Maasing

Greteliis Gaver, Annaliisa Part, Berit Säbel ja Birgit Säbel.

Foto: erakogu