Tulekul on spordinädal

liikumine

Neljandat korda aset leidev Euroopa spordinädal toimub kõigis ELi liikmesriikides 23.–30. septembrini. Eestis saab spordinädal avapaugu päev varem, 22. septembril kell 13 Tallinnas Vabaduse väljakul toimuva Tervisemessi raames, kus on kohal on nädala patroonid: Sandra Raju, Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Allar Levandi.

Spordinädala alguseks leiab www.spordinadal.ee kalendrist informatsiooni pea 1000 sündmuse osas, mida viivad läbi lasteaiad, koolid, spordiklubid, tööandjad, kohalikud omavalitsused ja teised organisatsioonid. Spordinädala sündmustest on oodatud osa võtma kõik eestimaalased.

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi sõnul on tänavu põhitähelepanu suunatud eeskätt haridusasutustele, tööandjatele ja spordiklubidele, kelle korraldatud sündmuste abil saab Spordinädalast Eestis osa hinnanguliselt üle saja tuhande eestimaalase.

„Inimesed otsivad sageli elustiili muutmiseks sobivat hetke ja pidepunkti. EOK arvates on üks sobiv moment oma liikumisharjumuste muutmiseks just Spordinädal. Soovime oma üleskutsega jõuda ka nende ligi 50 protsendini Eesti elanikest, kes ei tegele liikumisharrastusega piisavalt või üldse mitte,” rääkis Lusmägi.

EOK ja Ühenduse Sport Kõigile rahvastiku kehalise aktiivsuse uuringud on näidanud, et ligi pool Eesti elanikkonnast ei liigu piisavalt. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel peaksid täiskasvanud tegelema mõõduka intensiivsusega aeroobse kehalise tegevusega vähemalt 150 minutit või kõrge intensiivsusega aeroobse treeninguga vähemalt 75 minutit nädalas. Samuti võib neid kahte kombineerida. Aeroobset tegevust peaks sooritama vähemalt 10minutiliste intervallidena.

Kuulutaja

Spordinädala patroonid Gerd Kanter ja Ott Kiivikas.

Foto: Spordinädal 2018