Tunnustati noori tegijaid

Tunnustamine

Rakvere Teatris toimunud noorte inspiratsioonipäeval anti taaskord üle konkursi „Lääne-Virumaa noor tegija“ preemiad, mille eestvedajaks on Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) ning koostööpartneriks ja kaasrahastajaks AS OG Elektra.

Liisi Kanna

Omavalitsusliidu algatusel korraldatava konkursi eesmärgiks on tõsta esile maakonna tublisid noori, kes on kogukonnas aktiivsed ja edendavad eakaaslaste elu. Noortepreemiaid jagatakse neljandat aastat, teistkordselt paneb rahalise toe osas õla alla AS OG Elektra. Inspiratsioonipäeva ja konkurssi toetab ka VIROLi all tegutsev Europe Direct’i teabekeskus.

Tunnustuste üleandmisel osalenud AS OG Elektra arendusjuht Tiia Ehasalu toonitas, kuivõrd oluline on õhutada noori õppima, arendama loogilist mõtlemist ning laiendama silmaringi. Tema hinnangul annab seesugune stipendium hea võimaluse noori motiveerida.

„On vaja tunnustada neid noori, kes on enda elu jooksul juba midagi märkimisväärset korda saatnud ning pühendunud sellele, et käsilevõetut tõepoolest hästi teha,“ sõnas Ehasalu ning avaldas ühtlasi kiitust kõigile nominentidele.

Nagu tavaks saanud, anti tunnustus neljas kategoorias. Preemiale „Aasta noor tegija“ esitati seitse nominenti, tiitliga pärjati Alex Tervinsky.

Kategoorias „Aasta noorteühendus“ oli kolm kandidaati ning võitjaks osutus Kunda Meresõprade Klubi. „Aasta noorte teo“ kategoorias kandideeris neli nominenti ning preemia pälvis Sõmeru Põhikooli õpilasesinduse algatus „100 heategu“.

Kategooria „Aasta noorte sõber“ laureaadi tiitlile kandideeris kolm inimest – noorte sõbraks valiti Toivo Murakas.

AS OG Elektra antav stipendium – 1000 eurot – jagati kolme esimese kategooria vahel.

VIROLi tegevdirektor Sven Hõbemägi rõõmustas, et tänavu, nagu ka varasematel aastatel, esitati konkursile palju tugevaid kandidaate. „Head meelt teeb, et näiteks noore tegija kategoorias oli nominente väga erinevatelt elualadelt nagu fotograafia, sport, muusika ja mitmed teised. See näitab, et ettevõtlikke ja tublisid noori jätkub igale poole – Lääne-Virumaa võib uhke olla,“ sõnas Hõbemägi.

„Usun, et sellised noored innustavad ja inspireerivad ka eakaaslasi olema aktiivsed ning panustama oma valdkonda. Samuti teen taaskord suure kummarduse meie heale koostööpartnerile AS OG Elektrale, sest oluline on tunnustuse juures ka see, kui meie maakonna edukas ja arenev ettevõte noori märkab,“ rõhutas tegevdirektor.

 

„Aasta noorte teo“ preemia andsid Sõmeru Põhikooli õpilasesindusele üle AS OG Elektra arendusjuht Tiia Ehasalu (paremalt teine), VIROLi tegevdirektor Sven Hõbemägi (vasakul) ja konkursi hindamiskomisjoni esimees Leo Aadel.

Foto: Seidi Lamus-Tšistotin