Unistuste töö võib olla ka sillutise ladumine

unistustetp2

Lapse Kingades nädala raames said paljud Rakvere koolilapsed teoks teha oma unistuste tööpäeva ning laupäeval ootab linnarahvast Vanaema POP kohvik.

 

Maris Marko

”Unistuste tööpäev” on juba viiendat korda toimuv Rakvere Karmeli koguduse projekt, mida koolilapsed alati pikisilmi ootavad. Ettevõtmise sisuks on, et kõigi Rakvere koolide 6. klasside õpilased saavad külastada mõnda huvitavat asutust ja tutvuda sealse tööga ning ühtlasi ise käed külge panna. Iga klass loosib viis last, kes saavad projektis osaleda. Ka külastatavad töökohad valitakse loosiga.

Eelmistel kordadel on projekt toimunud 5. klassi lastega. “Sel aastal läksime 6. klassi, sest eelmisel aastal oli meil Erilise Lapse Kingades sündmus, mis keskendus puuetega lastele ja taolist unistuste tööpäeva ei toimunud. Et üks aasta vahele ei jääks, osalevad tänavu 6. klassid,” selgitas Karmeli koguduse pastor Gunnar Kotiesen.

Kui varasematel aastatel on kõige suuremat põnevust pakkunud Estonian Air, siis tänavu lapsed lendama ei pääse. Gunnar Kotiesen ütles, et Nordica oli koostööst väga huvitatud ja lubas järgmisel aastal kindlasti kaasa lüüa.

Küll aga pakkusid vahvaid elamusi teised töökohad. “Tallinki laevas käinud tüdrukud olid eriti rõõmsad, et madrused ei ole ainult mehed, vaid ka naised,” meenutas projektijuht Merle Kotiesen toredat tagasisidet.

“Lennufirmaga võrreldavat elevust tekitas lastes tänavune uus projektipartner Daniel Levi band,” märkis Merle Kotiesen. Tema sõnul oli väga põnev ka loomaaias. “Nad tegid seal täitsa tööd, koristasid kitsede järelt ja tõid neile süüa. Nad said loomi katsuda, näha vast sündinud kaameleid ja palju muud huvitavat.”

Igavaid töökohti unistuste tööpäeval ei olnudki. Isegi pealtnäha argised asutused, nagu näiteks linnavalitsus või sillutisekivide valmistaja Viru Kivi, osutusid väga lahedateks kohtadeks, kus sai näha ja teha ootamatult palju.

Lapse Kingades nädal ei seisne siiski ainult tööl käimises, nädalavahetusel pakutakse ka meelelahutust. Laupäeval ootab Karmeli kiriku õues ja lähiümbruses palju meelelahutust – toimub perepäev. “Üritus on paisunud nii suureks, et tegevust jätkub ka Pauluse kiriku ja Kauri lasteaia õuele,” täpsustas Gunnar Kotiesen.

“Eriti hea meel on selle üle, et tänavu on kavas palju mehiseid tegevusi, näiteks paintball´iga märki laskmine ja meeste käsitöö tegemine.” Põnevaid katseid teeb reaalgümnaasiumi teadusteater.

Perepäeval on batuudid ja poni ning loomulikult esinevad muusikud. Elo Üleoja juhendamisel astub üles Rakvere Reaalgümnaasiumi mudilaskoor, laulavad Alex ja Emily ning rahvamuusikaline bänd Johhaidii.

Traditsiooniliselt on avatud Vanaema POP kohvik. “Kui sa vanaema juurde lähed, siis mida vanaema teeb – ikka pannkooke,” vihjas Merle Kotiesen. Kohal on ka suur jäätiselett.

Nädal lõppeb pühapäeval kell 11 algava tänujumalateenistusega, kuhu tuleb külla Hannes Hermaküla ning muusikat teeb koguduse ansambel Püha Müristus.

Tänavuse unistuste tööpäeva partnerid olid Rakvere linnavalitsus, Päts OÜ, AS Tallink Grupp, Arma Ratsatalu, SA Teaduskeskus AHHAA, Tallinna Loomaaed, Tartu Loodus- ja Teadusmaja, Rakvere teater, Elron, Viru Kivi OÜ, Põlevkivi kompetentsikeskus Kohtla-Järvel & TTÜ Virumaa Kolledž, Daniel Levi bänd, Apollo kino Mustamäel, Villa Theresa ja Kunda Nordic Tsement AS.

Tallinna Loomaaias töötasid Rakvere Põhikooli 6. klassi õpilased. Foto: Marin Toming