Kapid ja teised panipaigad magamistoas

kapid-ja-teised-panipaigad-magamistoas

Magamistoas leidub alati asju, mis tuleb mahutada sahtlitesse ja kappidesse, et nad oleksid vajadusel käepärast või just silma alt ära. Hästi organiseeritud toas puhkavad meeled paremini ja tuba näeb ka ilusam välja.
Meie kliimas on vaja talveriideid ja soojema une nautimiseks on talveks soojemad tekid ja villased sokid. Kuid kapid pole ainuke viis asjade mahutamiseks. Tänapäeval on aina enam moes kasutada magamistoas asjade mahutamisel ka kummuteid ja teisi võimalusi.

Lisaks saate ka ise targalt tegutsedes asjade mahutamiseks magamistuppa ruumi juurde tekitada. Vaatame üle, milliseid panipaiku magamistoas kasutada ja kuidas asju paigutada nii, et toa välimus ei kannataks.

Panipaigad magamistoas

Hoiupaikade kasutamine asjade mahutamiseks on ruumisäästlik ja moodne lahendus sinu asjade mahutamisel. Magamistoas sobivad erinevad panipaigad hästi suuremate asjade ja hooajaliste riiete ning muude asjade mahutamiseks.

Nii saad talveperioodil kasutust saanud soojad riided ja miks mitte ka paksud suletekid mugavalt silma alt ära panna.

Kapid on mahukad ja suured

Kui magamistoas panipaika pole, siis sobib asjade mahutamiseks ka võimalikult suur kapp.
Heal kapil on eraldi garderoobi osa ka riidepuude jaoks, kus saab mahutada kõiki üleriideid ja muid riidepuudel riputamist vajavaid riideid.
Asjade magamistuppa mahutamisel aitab kaasa ka riiete või voodipesude korralikult kappi paigutamine. Organiseeritud kapp annab rohkem võimalusi asjade paigutamiseks ja nii leiad ise vajalikud asjad sealt kiiremini üles.
Suure kapi miinuseks on selle ruumivajadus. Arvestama peab lisaks kapi mõõtmetele ka uste avanemisega, kui tegemist pole lükandustega kapiga.

Pilk kõrgustesse

Magamistuppa asjade mahutamisel saab kasutada erinevaid vabu nurki ja pindasid. Kuid iga kord tuba koristades tuleb põrandapinda jälle asjadest puhtaks tõsta ja see on tülikas ettevõtmine.
Asjade paigutamisel magamistuppa tuleb sulle paremini appi ruumi kõrgus.
Kui lagi on magamistoas piisavalt kõrge, siis annab see võimalusi paigutada asju näiteks suure riidekapi otsa. Et vältida tolmukahjustusi või pleekimist päikesevalguse tõttu, tasub vajalikud asjad ladustada riidekastidesse või pappkarpidesse.
Selliste mugavate lahendustega saad asjad magamistoas pilgu eest kõrgele ära panna.

Voodialune ruum kasutusse

Magamistoad on enamasti sisustatud linade ja suurte vooditega. Osadel vooditel on juba sisseehitatud panipaigad, kus on hea mahutada voodilinasid, tekke ja patju. Muidugi saab sellistesse hoiupaikadesse mahutada mida iganes soovid – oluline vaid, et mahuks.

E-poe Kaup24.ee voodite valiku leiad https://kaup24.ee/et/mbel-ja-sisustus/magamistoambel/voodid

Kui aga sinu magamistoas oleval voodil selline asjade hoidmise võimalus puudub, siis saad ära kasutada voodi alla jäävat vaba pinda.
Voodialune pind sobib hästi jalanõude ning samuti ka hooajaliste üleriiete mahutamiseks.

Nagu ka eelmises lõigus mainitud, siis see võib tekitada mõningast ebamugavust toa koristamisel ja tolmu võib koguneda rohkem. Kuid pigem väike lisaliigutus magamistoa koristamisel, kui segamini ja asjadest ülekoormatud magamistuba?

Vähem on rohkem

Meie kodud on erineva kujunduse ja ehitusega ning magamistoad erineva suurusega. Ühtset head lahendust asjade mahutamiseks magamistuppa pole ja parimad lahendused tulenevad sinu toa võimalustest. Kas selleks on siis kapp, kummut, riiulid või voodialused panipaigad.