Vallimäel näeb uut erilahendusena loodud hologrammi

Tarkusekuul kaunistas Rakvere Vallimäe ringlava kooliaasta tervituseks loodud hologramm, kuid eilsest saavad huvilised näha spetsiaalselt Rakvere linna jaoks välja töötatud erilahendust.

„Soovisime siduda hologrammi Rakverega ja selline lahendus sündis, et Vallimäe vabaõhukeskuses omal käel uudistajad saaksid ka sisulist informatsiooni ajaloolise paiga kohta. Üllar Saaremäe oli 1. augustil toimunud vabaõhukeskuse avapeo kunstiline juht ning seal ettekandele tulnud lood ei jõudnud paljudeni, seega annab hologramm just võimaluse olulist minevikku vaatavat nüanssi taasesitada,“ märkis Rakvere linnapea Triin Varek.

Hologrammi looja, KNM Eesti OÜ tegevjuhi Jan Škurinski sõnul on lahendus maailmas ainulaadne, kuna hologrammid on seni siiski mõeldud veel vaid sisetingimusetesse.

„Üksikute seadmetega on maailmas teste tehtud mõne nädala vältel, kuid see on ka kõik, meie lahendus on püsti seitse kuud. Täna on Vallimäel kasutuses 24 seadet, mis toimivad omavahel sünkroonselt. Hologrammvitriin on disainitud pidama vastu ka talvekuudel ning otsene päikesevalgus hologrammpilti ei mõjuta. Tehnoloogia on tegelikult väga keeruline, iga seade mängib vaid ühte juppi pildist ning seadmed suudavad kõik tükid omavahel sünkroniseerida,“ selgitas Škurinski.

Tema sõnutsi on inimese hologrammi loomine tegelikult populaarne, eriti veel tänases pandeemias, kus paljud esinejad konverentsidel või üritustel ei saa füüsiliselt kohal olla. „Siis toome neid lavale oma kõnet pidama hologrammina, mis on ette salvestatud koos heliga. Kogemust on meil selles vallas täna palju, peagi saame teha seda juba ka otseülekandena,“ rääkis ta.

Kuulutaja

Foto: Rakvere Linnavalitsus