Valmis Rakvere linna esimene ja suurim elamuarendus

Navi tänava elamuarenduse vastuvõtmine. Foto: Kristel Mänd

Sel nädalal võttis Rakvere linnavalitsus ehitajalt vastu äsja valminud Navi tänava elamuarenduse, mis toob juba oktoobris soovijaile müüki 28 elamumaa kinnistut.

„Nüüdsama valminud Navi tänava arenduse puhul on tegemist Rakvere linna ajaloos esimese ja suurima elamuarendusega,“ sedastas abilinnapea Kert Karus. Välja on ehitatud kogu vajalik infrastruktuur: tänavad, sõidu- ja kõnniteed, rajatud tänavavalgustus, kinnistutele on tehtud elektriliitumised ja välja ehitatud ülikiire internetivõrk. Isegi bussipeatus on tänava otsas. „Nüüd ootame sinna elanikke, kes soovivad Rakverre rajada oma kodu,“ märkis Karus.

Navi tänava elamuarenduse ehitustöid teostas T.A.K. Ehitus OÜ. „Ehitajad said suurepäraselt oma tööga hakkama, suur tänu neile!“ tunnustas abilinnapea.

Elamuarendus on olnud tänase linnavalitsuse selge prioriteet. „Navi tänava avamine on tõestus sellest, et oleme astunud suuri jõulisi samme selles suunas, et Rakvere linn saaks endale uusi elanikke,“ märkis Karus.

Navi tänava arendusprojekt ei jää viimaseks omataoliseks. Abilinnapea sõnul on peagi valmimas Ööbiku tänava ümbruskonna elamuarenduse detailplaneering. „Selle detailplaneeringuga lahendame Linnuriigis Ööbiku tänava ja Rägavere tee vahelise ala elamuarenduse, millega loome jälle mitmeid uusi kinnistuid kodude ehitamiseks,“ märkis ta.

Karus lisas, et uuel aastal on ka juba konkreetsed mõtted järgmise elamuarenduse detailplaneeringu osas, millega hakatakse tegelema 2024. aasta esimeses kvartalis.

„Mul on hea meel, et linnavalitsus on viimased kaks aastat süsteemselt tegelenud elamuarendusega Rakvere linnas ja Navi tänava elamuarendusprojekti valmimine on ehe tõestus plaanide realiseerimisest. Töötame sama süsteemselt edasi, et luua elanikele võimalusi unistuste kodu rajamiseks Rakverre,“ ütles Karus.

Hoonestusõiguse enampakkumise vooru nii Navi tänava kui ka teistele elamukinnistutele kuulutab linnavalitsus välja oktoobri esimesel nädalal. Täpsema infoga saab tutvuda Rakvere linna veebilehel.

Kuulutaja