Vana eterniitkatuse renoveerimine on lihtne

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
www.bestor.ee 

Millise materjaliga oleks mõistlik vana eterniitkatust renoveerida?

Tänapäeval on kõikides suuremates ehituskauplustes saadaval Eternit Balticu toodetud asbestivaba kiudtsementlaineplaat ehk nn kaasaegne eterniit. Kui 15 aastat tagasi suhtuti kaasaegsesse eterniiti veel umbusuga, siis nüüdseks on materjali populaarsus tohutult kasvanud ja suurem hulk inimesi juba teavad, et tegu on tervisele ohutu ning igati korraliku katusekattematerjaliga.

Väike ülevaade kaasaegse eterniidi omadustest.

  • Hingav materjal – eterniidi alla ei teki kondensatsioonivett.
  • Müravaba nii tuule kui ka vihmaga.
  • Lihtne paigaldada.
  • Ei roosteta, on tule- ja happekindel.

Vana nõukogudeaegse eterniidiga kaetud katuse renoveerimisel räägib kaasaegse eterniidi kasuks ka see, et ehitusseaduse alusel puudub vajadus omavalitsuselt ehitusteatise ning -loa taotlemiseks. Samuti ei ole vaja maksta riigilõivu.

Tänapäevane eterniit pole mõeldud mitte ainult renoveerimiseks, vaid ka uute katuste ehitamiseks. Kasutades kattematerjaliga samast materjalist lisadetaile, näeb lõpplahendus välja esteetiline ja korrektne ega jää alla kivi- või teraskatustele.

Kaasaegset eterniiti on saadaval nii värvimata kui värvitud kujul.

Eestis müüakse Eternit Baltic katuseplaate neljas mõõdus ning seitsmes värvitoonis.

Eterniit on üks väheseid materjale, mis on end Eesti tingimustes pikaajaliselt tõestanud. Tänapäevase eterniidi koostekvaliteet on nõukogudeaegsest kindlasti kõrgem ning sellest lähtuvalt on pikem ka Eternit Balticus toodetud eterniidi „eluiga“, ulatudes 60-70 aastani. Kvaliteedi tõestuseks annab tootja materjalile 30 aastat garantiid.

Nii vana katuse renoveerimisel kui ka uue paigaldamisel tasub teiste katusematerjalide kõrval kindlasti kaaluda kaasaegse eterniidi paigaldamist. Tegemist on kvaliteetse katusekattematerjaliga ning värvitud eterniit koos lisatarvikutega näeb lõpplahendusena esteetiline välja.

Kuulutaja