Vastuvõttudel anti üle aumärgid

Vasakult VIROL-i tegevdirektor Sven Hõbemägi, hõbedase vapimärgi laureaat Morgan Leigh Hammerbeck, kuldse vapimärgi laureaadid Mihkel Juhkami, Küllike Namm, Marge Lepik, Aili Möller, Urmas Krikk ja Toomas Väinaste ning VIROL-i juhatuse esimees Einar Vallbaum.

Möödunud nädalavahetusel toimus kaks Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud peoõhtut – laupäeval VIROL-i esindajate ning pühapäeval Rakvere linnajuhtide vastuvõtt.

Liisi Kanna

Mõlemal sündmusel osales ligi 400 külalist, kes võeti vastu käteldes, misjärel toimus kontsertaktus ning siis algas pidu suupistelaudade ning tantsumuusikaga.

Maakonna vapimärgid

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Einar Vallbaumi ja tegevdirektori Sven Hõbemägi vastuvõttu peeti Haljala Rahvamajas. Ametlik osa algas juhatuse esimehe kõnega, misjärel anti üle Lääne-Viru maakonna vapimärgid.

Kuldse vapimärgi pälvisid rahvamuusikaansambli Kungla kunstiline juht Aili Möller panuse eest maakonna rahvakultuurivaldkonna arengusse, Viru Instituudi projektijuht ning haridustegelane Marge Lepik panuse eest maakonna haridusvaldkonna arengusse, omavalitsusjuhid Mihkel Juhkami ja Toomas Väinaste panuse eest maakonna avaliku sektori arengusse, AS Rakvere Vesi kauaaegne juht Urmas Krikk panuse eest maakonna ettevõtluse arengusse ning vandeadvokaat Küllike Namm panuse eest maakonna õigusvaldkonna arengusse.

Lääne-Virumaa hõbedase vapimärgi, mis antakse oma tegevusega silma paistnud välismaalasele, pälvis Morgan Leigh Hammerbeck panuse eest maakonna majanduse arengusse.

Laureaatide sõnavõttudest jäi kõlama mõte, et midagi pole üksi saavutatud. „See autasu ei ole ju ainult mulle, vaid tervele meie ansambel Kunglale, sest ilma üheta ei ole teist. Oleme seda muusikat tõesti teinud südamega ja meie kooskäimine on alati tore ning oleme püüdnud seda rõõmu ka oma publikule süstida,“ sõnas Aili Möller tunnustust vastu võttes.

Vapimärkide üleandmise järel esitatud kontserdil astusid üles kohalikud taidlejad – kuulda sai koorilaulu ning näha rahvatantsu. Seejärel sai hea maitsta Rakvere Ametikooli poolt valmistatud suupisteid, tantsuks mängis muusikatudengite ansambel Heldene Aeg, fuajees lõi meeleolumuusikat trio Cu. Lusti pakkus Märt Agu varieteeprogramm.

Esinesid Padarid

Pidulik nädalavahetus jätkus Rakvere linnapea Triin Vareki ja volikogu esimehe Mihkel Juhkami vastuvõtuga Rakvere Teatris.

Linnapea Triin Varek rõhutas kontsertaktusel peetud kõnes, et tuleks rohkem kokku hoida: „Ma soovin kogu hingest, et me kingiksime oma armsale Rakverele ja Eestile sünnipäevaks rohkem rõõmu, üksteisemõistmist, üksmeelt ja armastust. Olles ise headuse võrra rikkamad, saab meie ümber kõik parem.“

Meeri positiivsusele kutsuv kõne pälvis pika aplausi. Seejärel anti üle kroonmärgid Rakvere Teatri näitlejale Helgi Annastile, Rakvere Haigla juhatuse esimehele Ain Suurkaevule ning Katariina Külalistemaja juhile Tõnu Leppikule. Laureaadid meenutasid oma teekonda Rakverre ning jagasid kogemusi siinsetest tegemistest-toimetustest.

Seejärel vallutasid lava Esteetika- ja Tantsukooli noored, kes esitasid lavastuse „Aastaajad“, millest võttis osa 80 tantsijat.

Peoõhtu jätkus suupistelauas, mille eest vastutas Rakvere Teatrikohvik. Tantsupõrandale puhus elu sisse Gerli Padar andambliga The Moon. Ning peoõhtu lõpetas Tanel Padari soolokonstert Teatrikohvikus.

Vasakult Rakvere linnapea Triin Varek, kroonmärgi laureaat Tõnu Leppik, volikogu esimees Mihkel Juhkami ning laureaadid Helgi Annast ja Ain Suurkaev.
Rakvere linnapea ja volikogu esimehe vastuvõtu kontsertaktusel astusid üles Esteetika- ja Tantsukooli noored.
Linnajuhtide korraldatud peoõhtu lõpetas Tanel Padari soolokonstert Teatrikohvikus.

Fotod: Ain Liiva