Viru autoralli läheneb osalejate rekordile

viruralli

Eile keskpäevaks oli Grossi Toidukaubad Viru Rallyle registreerunud 93 ekipaaži. Kuna registreerimine on avatud veel laupäeva õhtupoolikuni, võib juhtuda, et püstitatakse kaasaegses formaadis sõidetavate Viru rallide osalusrekord.

Aivar Ojaperv

Viru ralli direktori Madis Hallingu andmetel on senine rekord 96 ekipaaži – nii palju osavõtjaid oli ühel esimestest Viru rallidest. Siinkohal ei maksa kaasaegseid Viru rallisid segi ajada nõukogude aegsete võistlustega, mil formaat oli pisut teine ja ka osalejaid rohkem.

Palju külalisi

„Osavõtjate arv on meeldiv üllatus,“ rõõmustas Halling. „Samas on see mõistetav, sest tegemist on ühtlasi ka Läti meistrivõistluste etapiga“.

Lätlased ei ole arvu poolest siiski külalisvõistlejate esirinnas: Venemaalt tuleb starti ligi 20 autot, lätlasi ja leedulasi on kumbagi kümne ekipaaži ringis. Esindatud on ka soomlased.

Ka nimede poolest on Viru Rally esinduslik – stardis on pea kõik, kes tänavustel Eesti meistrivõistlustel seni kaasa on löönud. Rahvusvahelistes sarjades sõitvad mehed, näiteks Ott Tänak, Viru rallil kahjuks ei osale, aga see on ka mõistetav – neil on hoopis kõrgemad eesmärgid.

Kui Viru autoralli võitjat pakkuda, siis favoriitideks on kindlasti venelane Aleksei Lukjanuk, kes võitis ülinapilt EMV eelmise osavõistluse, ja Timmu Kõrge, kes ihkab Harjumaa teedel saadud valusa kaotuse eest revanši. Teatud mõttes mustad hobused on lätlane Janis Vorobjov ja leedulane Vytautas Svedas – Vorobjovs on varemgi Viru rallil hästi võistelnud, Svedas võib aga tema jaoks heal päeval vastu hakata kõigile. Rääkimata eestlastest Raul Jeetsist, Egon Kaurist, Rainer Ausist ja teistest.

Sama kehtib klassisiseste konkurentside kohta – ka väiksemates arvestusklassides puudujaid praktiliselt pole.

Kohalikule rahvale pakub kindlasti huvi, mida suudab noor rakverlane Roland Poom n-ö väikeste kaheveoliste autode klassis (EMV3).

Viru rallil tulevad starti ka veoautod GAZ, hetkel on end kirja pannud kuus ekipaaži.

Kõik Kehalasse

Grossi Toidukaubad Viru Rally on taas kahepäevane võistlus. Reedel, 13. juunil sõidetakse neli lisakatset – kaks Rakvere linnast lõunas ja kaks linnatänavail. Mõlemad toimuvad nn karusellsüsteemis ehk pärast esimest läbimist siirdub võistleja uuesti starti.

Teisel võistluspäeval on ralli raskuspunkt traditsiooniliselt Kehalas. „Seal on tehtud jällegi uuendusi,“ kinnitas Madis Halling. „Uusi teelõike, mis valdavas enamuses ühe koha pealt nähtavad, on 2 kilomeetrit.“

Üle pika aja on kavas ka Aravuse-Voore lisakatse, kuid seda mitte varasemal kujul. „Sellel katsel on uus lõik, kus minu teada pole rallit kunagi sõidetud. Ka laupäevasel esimesel pikal lisakatsel on uusi lõike,“ ütles rajameister Imre Saks.

Viru Rally pealtvaatajalegend ilmub järgmise Kuulutaja vahel: sealt leiab kogu info rallist, võistlejatest, parimatest pealtvaatamise kohtadest.

Eelmise Viru autoralli võitis Georg Gross. Foto: Timo Anis