Rakvere Teatrikohvik toetas Doktor Klouni

kohvipaev-2

Ainsa toitlustusettevõttena Lääne-Virumaal kogus Rakvere Teatrikohvik Hea kohvi nädalal annetusi MTÜle Doktor Kloun, mis naerutab ja lõbustab haiglates viibivaid lapsi.

Kohviseadmete müügiga tegeleva firma KAFO eestvedamisel toimunud Hea kohvi nädalal annetati igalt kohvijoogilt kümme senti MTÜ Doktor Klouni toetuseks. Nädal päädis rahvusvahelise kohvipäevaga 1. oktoobril.

Rakvere Teatrikohviku juhataja Kairi Elbashatly nentis, et kampaania käigus kogutud summa võinuks suurem olla. „Kahjuks ei toimunud Hea kohvi nädalal Rakvere Teatris ühtegi etendust ja seetõttu oli ka kohvikus külastajaid vähem,” sedastas juhataja. „Tõsi küll, üks noorteetendus oli, aga noored tellivad rohkem teed. Inimesed, kes lõuna ajal sooja toitu söömas käivad, tavaliselt meil kohvi ei joo.”

„Möödunud aastal ei jõudnud see info meieni, aga tulevikus kavatseme kindlasti jälle osaleda,” märkis Kairi Elbashatly. „Tähtis polegi summa, vaid idee. Kui meie alustame oma päeva hea kohviga, siis lapsed naudiksid kasvõi kommi, mida Doktor Kloun neile haigevoodisse ulatab. Haigena on laps ka kodus õnnetu, haiglas on olukord veelgi hullem.”

Rakvere Teatrikohviku teenindaja Maret Kongi lisas, et paljud inimesed panid raha, kui letil toetuskarpi nägid. „Menüüs olevatest kohvijookidest läks automaatselt 10 senti MTÜle Doktor Kloun tavaliselt mustalt kohvilt, lattelt, cappuccinolt ja espressolt,” märkis Kongi.

Rakvere Teatri turundusjuhi Laila Taluniku sõnul kogus teatrikohvik ainsa ettevõttena Lääne-Virumaal MTÜle Doktor Kloun toetust. „Eesmärk on tuua need toredad tegelased paljudesse haiglatesse, et seal viibivaid lapsi rõõmustada,” ütles Talunik ja tõi näite, kuidas ta oma noorema tütrega haiglas olles tahtis hakata seintele lõbusaid tegelasi maalima, et haledat ja kurba interjööri rõõmsamaks muuta. „Loomulikult saan aru, et Doktor Klounid ei jõua kõikjale, kuid haigetele lastele on see ülioluline projekt, mis annab lisaemotsiooni ja viib valusad mõtted eemale.”

KAFO eestvedamisel korraldati kogumiskampaaniat teist aastat. Tänu Doktor Klounide visiitidele on rõõmsamaks saanud enam kui 15 500 haigevoodis last.

Ülle Kask

 

Rakvere Teatrikohviku teenindaja Maret Kongi. Foto: Ülle Kask

___________________________________

Üleilmne kohvi-, kakao- ja šokolaadipäev

Rahvusvahelise kohviorganisatsiooni liikmesriiki tähistavad 1. oktoobril kohvipäeva alates 2009. aastast.

Kohvipäev on pühendatud heale kohvile, õiglase kaubanduse ideede levitamisele ning heategevusele.

Prantsuse Šokolaadi ja Kondiitritoodete Akadeemia kuulutas 2010. aastal 1. oktoobri ka üleilmseks kakao- ja šokolaadipäevaks.

Eesmärk on suurendada ühiskonna teadlikkust kakaod tootvate väikefarmerite tööst ning vajadusest jätkusuutlikkuse ja paremate elu- ja töötingimuste järele.

Kasutatud allikas: Maailma tähtpäevad. Koostanud Allan Espenberg.