Viru malev on Kaitseliidu meister võrkpallis

malev

 10. märtsil Tallinnas peetud 2018. aasta Kaitseliidu võrkpalli meistrivõistlustel võitsid meistrikullad Viru maleva võrkpallurid.

Seidi Lamus-Tšistotin

Viru maleva spordipealiku Sven Hõbemägi sõnul on tunded ülevad, kuna see võit on nende jaoks ajalooline. Nimelt pole Viru malev kunagi jõudnud võrkpalli meistrivõistlustel nelja parema sekka – alati on turniiri alguses libastutud.

„Seekord võtsime eelmistest aastastest õppust ja võin öelda, et meie võistkond oli ühtlaselt tugev ja kuigi turniir oli pikk, ei lasknud me ennast uinutada ning näitasime ka finaalis äärmiselt motiveeritud ja meeskondlikku mängu,“ lisas Hõbemägi.

Ka eelmisel aastal osalenud Evely Press kommenteeris võistluseelset ärevust: „Sel aastal oli võistkonna kokkusaamine päris keeruline. Veel nädal enne võistlust olid minul kahtlused, kas laupäeva hommikul 7.30 istub meid ikka vähemalt kuus inimest bussi, et Tallinna poole sõitma hakata.“

Viru malev loositi viiesesse alagruppi koos mulluse võitja, Sakala malevaga. Viru malev võitis oma alagrupi ja sealt edasi mängiti juba poolfinaalis üle Tartu malev ning finaalis Pärnu malev. Virukad loovutasid kogu turniiri vältel vastastele vaid ühe geimi ja sedagi esimeses alagrupimängus 2017. aasta meistrile, Sakala malevale.

„Läksime esimestele mängudele vastu üsna vabalt, et lihtsalt oma mängu mängida. Kokkumängu polnud me enne ju harjutanud. Esimene vastane Sakala sai meilt ühe geimi,“ jagas Press mängumuljeid.

Kokku osales turniiril 13 malevat üle Eesti. Teise koha saavutas Pärnu ja kolmanda koha 2016. aasta meister Valga malev. Viru maleva võistkonnas mängisid Mehis Täpp, Tõnu Rummo, Margus Ojamets, Markus Puusaar, Mario Kang, Sven Hõbemägi, Evely Press ja Kairi Press.

Järgmiseks sportlikuks väljakutseks on 7. aprillil Viljandi maakonnas toimuvad Kaitseliidu 2018. aasta meistrivõistlused sõjalises kolmevõistlustluses, mille aladeks on laskmine, granaadivise ja jooksukross.

„Viru maleva tugevuseks on alati olnud head laskjad – eks paistab, kuidas seekord õnnestub. Teen malevlastele üleskutse osaleda, aga kuidas läheb, ei oska kunagi ette ennustada,“ sõnas spordipealik Sven Hõbemägi.

Viru maleva võrkpallivõistkond. Foto: erakogu