Viru rallil võidutsesid taas Georg Gross ja Raigo Mõlder

Reede õhtul anti Rakvere keskväljakul start Eesti autoralli meistrivõistluste hooaja kolmandale etapile. Grossi Toidukaubad Viru ralli avapäevale said lähte 66 võistluspaari ja ralli esimesel päeval sõideti kolm kiiruskatset ning läbiti 22,11 katsekilomeetrit.

Võistluse avakatsena sõideti 9,89 km pikkune Kaldanõlva esimene läbimine ning selle kindla võidu võtsid Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC). Viru ralli kolmekordsed võitjad edestasid katsel teise aja saanud Valerii Gorban – Sergei Larensit (Mini Cooper WRC) 8 sekundiga.

Sarnaselt möödunud aastase Grossi Toidukaubad Viru ralliga sõideti avapäeval ka 2,33 km pikkune Kunda linnakatse ning teist aastat järjest võitsid selle Gross – Mõlder. Kui avakatsel sõitsid teise aja välja Gorban – Larens, siis teisel suutsid end kahe WRC auto vahele pressida poolakad Tomasz Kasperczyk – Damian Syty (Ford Fiesta R5), kes jäid eestlastest 4 sekundi kaugusele.

Kui reedese võistluspäeva kaks esimest katset möödusid suuremate vahejuhtumiteta, siis kolmas katse tõi kaasa palju rehvipurunemisi ning sellest ei pääsenud ka ralli liidrid Gross – Mõlder, kes kohe katse alguses ühes mahapöördes rehvi lõhkusid. Hoolimata sellest, et mehed said katselt neljanda aja ja kaotasid katse võitnud Gorban – Larensile 8,2 sekundiga, siis võistluspäeva lõpetasid Gross – Mõlder siiski liidrina.

Eestlaste edu oli enne laupäevaseid katseid Ukraina – Eesti võistluspaari ees 4,3 sekundit. Kolmandana lõpetasid Viru ralli avapäeva Raul Jeets – Andrus Toom (Škoda Fabia R5), kes kaotasid Gross – Mõlderile 17,3 sekundiga.

Viru ralli jätkus laupäeval seitsme kiiruskatsega. Võistlejaid ootas teisel võistluspäeval ees 81,83 katsekilomeetrit.

Laupäev algas 14,46 km pikkuse Sonda katsega, mille võidu võtsid Gross – Mõlder, kes edestasid Gorban – Larensit 11,3 sekundiga. Ka järgneva Sae katse parima aja sõitsid välja Gross – Mõlder, kes suurendasid enne päeva esimest hoolduspausi oma üldedu Gorban – Larensi ees 26,5 sekundile.

Peale hoolduspausi sõidetud Vinni ja Männikvälja katsete parimad ajad sõitsid samuti välja Gross – Mõlder, kelle edu päeva teise hoolduse eel oli Gorban – Larensi eel 49,9 sekundit. Absoluutarvestuse kolmandad olid Jeets – Toom, kes jäid liidritest maha minut ja 49,2 sekundit.

Peale järjekordset hoolduspausi jätkus võistlus Vinni ja Sonda katsete korduvläbimistega. Lisaks mõlema katse võidul, teenisid Gross – Mõlder lisapunktid Sonda katselt, mis oli Grossi Toidukaubad Viru ralli punktikatseks.

Enne rallit lõpetanud Rakvere linnakatset oli Gross – Mõlderi edu Gorban – Larensi ees 1.18,7 ning Jeets – Toomi ees 2.25,4.

Kui kõik laupäevased kruusakatsed võitsid Gross – Mõlder, siis 2,93 km pikkuse Rakvere linnakatse võidu võtsid Gorban – Larens, kes edestasid 1,2 sekundiga Jeets – Toomi. Viimasele katsele kindlate liidritena startinud Georg Gross – Raigo Mõlder ei pidanud enam linnakatsel täiega pingutama ning said sõitu nautida ja rajaäärde tulnud pealtvaatajatele pakkuda rehvide suitsedes ringteel lisatiire.

Grossi Toidukaubad Viru ralli 2019 võitjana sõitsid finišipoodiumile Georg Gross – Raigo Mõlder, kellele see oli nende karjääri neljandaks ühiseks Viru ralli üldvõiduks. Sarnaselt möödunud aastaga teenisid Lääne-Virumaa teedel sõidetud rallil teise koha Valerii Gorban – Sergei Larens, kes jäid võitjatest maha 1.13,8.

„Ralliga jään väga rahule. Reedel lõhkusime viimasel katsel rehvi ja tekitasime endale paar momenti, kuid õnneks palju aega ei kaotanud. Laupäeval saime hommikul kohe minema ja tempo oli suhteliselt okei. Auto võimaldab kindlasti veel, aga meil on oma fun‘i jaoks hoog juba päris hea ja tunne samuti,“ võttis Gross koduteedel võidetud ralli kokku.

„Järgmisena ees ootav Rally Estonia saab nüüd olema täitsa teine ralli. Iseenesest peaks tunne olema okei, aga eks seal on maailma mehed kohal,“ jätkas Gross.

Absoluutarvestuse kolmas koht läks Viru rallil hooaja esimese stardi teinud Raul Jeets – Andrus Toomile, kes kaotasid võitjatele 2.21,7.