Keskerakonna Rakvere linnapeakandidaat on Triin Varek

Keskerakonna Rakvere osakonna juhatus kinnitas 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimiste linnapeakandidaadiks Triin Vareki. Varasemalt abilinnapeana töötanud ja alates 2019. aastast linnapea ametis Triin Varek ütles, et mitmed koalitsioonilepingus kajastatud projektid on valminud või lõppjärgus.

„Vallimäe arendus, Pika tänava rekonstrueerimistööde esimene etapp, tänavavalgustuse kaasajastamine, tasuta hommikusöök lasteaedades, koolimööbli hange, erinevad projektid sotsiaalvaldkonnas,“ loetles Varek, kes oli Rakveres Keskerakonna esinumber ka eelmistel valimistel.

Alates 2017. aastast Keskerakonda kuuluva Triin Vareki sõnul lähtutakse oma tegevuses ja valimisplatvormi koostamises eelkõige inimeste heaolust. „Mitu olulist projekti on ellukutsumise faasis, näiteks põhikooliõpilastele mõeldud töö- ja tehnoloogiakeskuse ning jalgpalli kuppelhalli rajamine. Samuti seisame selle eest, et riigipoolse lisarahastuse saaks Arvo Pärdi nimeline muusikamaja,“ lausus ta. „Suureks väljakutseks on saada üheks esimeseks kliimaneutraalseks omavalitsuseks Eestis. See projekt võimaldab meil viia uuele tasemele ka rahvusvaheline suhtlus ja õppida parimatest praktikatest.“

Triin Varek tõstab esile riiklikke prioriteete ehitada välja neljarajalised maanteed, panustada kiirele rongiühendusele ja suurendada kohalike omavalitsuste tulubaasi.

„Inimesed hindavad järjest enam hubast elukeskkonda, millesse oleme Rakveres viimastel aastatel ka oluliselt panustanud, kus kõik vajaminev on mõne kilomeetri raadiuses. COVID-19 olukorras on järjest rohkem pööratud tähelepanu kaugtööle ning see annab Rakvere elanikele senisest suurema võimaluse teostada end suuremate linnade ettevõtetes ja asutustes,“ rääkis Varek.

Kuulutaja