Waterflower paneb Rakveres potitaimed helisema

potitaimed helisema

Täna astub minifestivali Sügishurm Rakveres raames Rakvere kultuurikeskuse lavale üks esimesi soolo naisartiste Läti elektroonilises muusikas Sabine Moore projektiga Waterflower, mille üheks eripäraks on elavate potitaimede muutmine puutetundlikuks süntesaatoriks, kasutades selleks vastavaid andureid (taimed esinemise käigus kahjustatud ei saa).

Muusikaliselt ühendab Waterfloweri elektrooniline biit žanre nagu dream pop, experimental pop, art pop ja ambient. Tema mitmekihilised kompositsioonid on loodud erinevatest helisämplingutest – mänguasjad, voolav vesi, klaashelmed, aiatööriistad, mis miksitakse süntesaatorite orkestreeritud saundidega – näiteks viiuliga, kummituslike klaverimeloodiatega ja Sabine Moore’i üleva vokaaliga.

Videoanimatsioonides kuvatavateks teemadeks on loodus ja teadused ning nende vastastikune koosmõju. Võiks öelda, et „Waterflower“ on nagu ulmeline rännak maailmas, mis jääb väljapoole meie ajajoont.

Peo kontsertide osa tõmbab käima retrolikku 80ndate biiti meenutavat synthwave’i esitav Mr. Garfield Tartust. Tuudur Tamme alustas bändiga Mr. Garfield juba aastal 2000 ja tema ande esmaavastajaks oli legendaarne eesti muusika figuur Raul Saaremets, kes andis välja Mr. Garfieldi esimese singli.

Teda on mõjutanud džässiliku muusika värviküllus, nüansirohkus ja ebamaisus ning klaver, selle kõla ja akordid, mis harmooniaid ehitavad. Mr. Garfieldi loomingule enim mõju avaldanud bändideks on Depeche Mode, Jan Hammer, Camouflage, Kraftwerk, Mitch Murder ja peaaegu kogu 80ndate synthpop ning varasem elektrooniline muusika.

Mõlemad artistid astuvad üles ka DJ setiga, lisaks veel teised plaadikeerutajad.

Sügishurm Rakveres (Fall Fascination in Rakvere) on minifestival kaamose ennetamiseks ning muusikaline leevendus pärast ekstreemset suve ja karmi talve eel, kahe äärmuse vahetudes – rõhutamaks, et Rakvere on atraktiivne ja mõnus kultuurinautlemise koht igal aastaajal. Tuleb sume-tume sügisõhtu, mille muusikaline osa on energiast pakatav elektrooniline tantsumuusika 80ndate retropopist tänapäevase unenäolise elektropopini.

Muusika toob kokku, muusika ühendab ja huumor aitab lõhesid ületada. Lõbus pidu kõigile, olenemata osalejate maailmavaatelistest ja poliitilistest ning mis iganes teistest eelistustest.

Uksed avanevad kell 21, bändid alustavad kell 23, pidu DJ-de valitud tantsumuusikaga kestab varaste hommikutundideni. Lisainfo Facebookist ja fienta.com/rakvere.

Risto Kukk

Sabine Moore on üks esimesi soolo naisartiste Läti elektroonilises muusikas.

Foto: erakogu

LINGID:

https://fienta.com/et/rakvere

https://www.facebook.com/events/316760102208523

Waterflower (Läti)

http://www.waterflower.lv

https://www.facebook.com/WaterflowerMusic

https://soundcloud.com/waterflower

https://www.youtube.com/channel/UCOtqGe_PR5hPUOE5U2Uk-6g

https://www.instagram.com/the_water_flower/

Waterflower – Vairogi https://youtu.be/v1p9kTngT6o

Waterflower – Of Shimmering Light and Living (live at Leigh Folk Festival 2017) https://youtu.be/8lPkuHnIBRs

Waterflower – Different (live at Jigsaw, Dublin, Ireland 29/09/17) https://youtu.be/X9scDA-QwUA

Waterflower // Live @ Erica Synths Garage https://youtu.be/iJD4wYQ1p9Q

Mr. Garfield (Umblu Records, Eesti Pops, Eesti)

https://www.facebook.com/tuudurt/

https://www.rada7.ee/artist/mrgarfield

Mr. Garfield – 1984 https://youtu.be/tpgrgE2eDbU
Mr. Garfield – Chase https://youtu.be/s2NRhpLZcjw
Mr. Garfield – Shanghai https://youtu.be/mw3C9WBZYuc
Mr. Garfield – Racer https://youtu.be/Zss_rdfB8yw