3 ideed koduse terrassi õdusamaks muutmiseks

Kuumad ilmad panevad üha rohkem leidlikke lahendusi otsima, kuidas lühikesest Eestimaa suvest viimast võtta. Isikupärase valiku aiamööblit ja aksessuaare nii terrassile kui rõdule leiad Home4you valikust.

Parim päikesekaitse on vari 

Selle kevade järjest kuumemad ilmad on ka suuremad päikesesõbrad keskpäeval varju otsima pannud. Seetõttu on oluline, et aias või terrassil oleks kvaliteetne päikesevari, mis kuumal ajal kaitset ja varju pakuks. Kõrvetava päikese eest saavad varju alla pugeda nii täiskasvanud kui ka lapsed ja lemmikud ning on eriti tänuväärne pelgupaik sellele suvele omase kõrvetava kuumusega. Säti näiteks lastebassein varju alla ja võid kindel olla, et pere pisemad on päikese eest kaitstud, kuid samas ei jää ka suvised mängud mängimata. Home4you e-poest leiad laia valiku päikesevarje nii terrassile kui aeda. 

Samuti pakub hea päikesevari võimalust vahelduseks ka kodukontor terrassile kolida, et pikkadel tööpäevadel mõnusat suveilma nautida. Uuringud näitavad, et juba 30 minutit värskes õhus veedetud aega parandab tööalast sooritust 45% (Study finds.) Mis siis veel tervest päevast värskes õhus töötamisest rääkida? 

Lamamistool olgu mugav ja ergonoomiline

Iga terrassi eesmärgiks on pakkuda kohta puhkuseks ja lõõgastumiseks. Lisaks muule aiamööblile on seal oma koht ka lamamistoolidel. Kuidas aga teada, milline on parim lamamistool just sinu terrassile? 

Lamamistooli valikul peaks lisaks välimusele lähtuma eelkõige kolmest aspektist: materjal, raskus ja hoiustamine. Inimesed, keda vaevavad seljaprobleemid, võiksid kaaluda näiteks puidust aiamööblit, mis kasutamisel rohkem keha toetaks. Pehmema küljealuse soovijatele võiks huvi pakkuda ka plastikust või rotangist mööbel. Home4you tootevalikus on nii metallraamiga kui puidust lamamistoole igale maitsele.

Samuti on lamamistooli ning üleüldiselt aiamööbli valikul oluline kaaluda, kui palju plaanitakse mööblit liigutada. Sellest sõltuvalt peaks otsustama kergema või raskema mööbli kasuks. Kel plaanis oma õuemööblit nihutada näiteks erinevate aiapidude vms raames, võiks kaaluda kergemaid tooteid, mis ühtlasi ka nende transportimise lihtsamaks teeks. 
Kolmas, kuid mitte vähem tähtis punkt, mida meeles pidada, on hoiustamine. Kas majapidamises on koht, kuhu aiamööbel talveks hoiule panna või peaks see aasta läbi välitingimustele vastu pidama? Kuigi on tooteid, mis kindlasti ka talvistele oludele vastu peavad, võib kindel olla, et kuivas kohas hoiustatud aiamööbli eluiga on tunduvalt pikem, kui läbi sügise ja talve õues seisva oma. Seega tasuks juba mööbli valimisel mõelda, kas hoiustamiseks on ruumi või mitte. 

Valgete ööde valguslahendus

Eestlaste kodusid ehivad talvisel ajal üha enam erinevad jõulutuled, kuid miks mitte ka pikad suveõhtud terrassil või aias valgustitega õdusamaks muuta? 

Valguslahenduse planeerimisel tasub mõelda, kas soovitakse valgustit pigem meeleolu loomiseks või on lambil ka praktiline eesmärk? Kui meeleolu saab luua valguskettide või suuremate valguspallidega, siis näiteks soovi korral õhtuti terrassil raamatut lugeda, peaks kindlasti suunatud valgusvihuga valgustile mõtlema. Samas üks ei välista teist ning turult leiab ka valgusteid, mille intensiivsust saab muuta vastavalt vajadusele – meeleolu loomiseks sumedamaks ja praktilisemate toimetuste tegemiseks intensiivsemaks.

Õuevalgustite valikul on kindlasti oluline tähele panna, et tegemist oleks välitingimustesse sobiliku tootega. Sisetingimustesse mõeldud lambi kasutamine väljas on eelkõige ohtlik valgusti kasutajale ning tõenäoliselt ei kujune selliselt ka valgusti eluiga kuigi pikaks.

Iga terrass, nagu kodu üldiselt, on oma perenaise või -mehe nägu. Hästi planeeritud ruumipaigutus ja valgus ning kvaliteetne mööbel ja aksessuaarid Home4you e-poest teevad sellest aga mõnusa pelgupaiga nii kuumadeks suvepäevadeks kui õdusateks sügisõhtuteks.