5 beebitarvet, mille pealt ei ole mõtet kokku hoida

Kui perre sünnib laps, on kulutused vältimatud. Beebi jaoks on vaja palju asju – alates riietest ja mänguasjadest kuni mööblini välja. Riiete ja mänguasjade pealt kokku hoidmine võib olla lihtsam – nimelt on võimalik kasutada vanematest õdedest ja vendadest alles jäänud asju, aga ka soetada neid taaskasutusest. Siiski on olemas osa esemeid, mille puhul on oluline kvaliteet. Ebakvaliteetne toode võib olla teie lapsele ohtlik, mistõttu ei ole mõtet neid tooteid osta. Tutvustame teile 5 toodet, mida soetades ei ole mõtet kokku hoida.

1.  Lamamistool

Lamamistooli saate jätta oma lapse sel ajal, kui ise muude asjadega tegelete. Nimelt võimaldab lamamistool olla beebil ühes kohas, ilma et oleks vaja muretseda selle pärast, et ta võiks sealt välja veereda. Lamamistooli kasutades on võimalik hoida mõlemad oma käed vabad, mistõttu saate tegeleda koristamise, söögitegemise või enda hobidega. Sel ajal, kui laps on lamamistoolis, saab ta hea ülevaate sellest, mis toas toimub, kuna on väikese nurga all. Üheks heaks valikuks on Babybjörn lamamistool.

Laias plaanis jagunevad lamamistoolid kolmeks: klassikalised lamamistoolid, vibratsiooniga lamamistoolid ja kiikuvad toolid. Klassikalised toolid tagavad õige toe, mis võimaldab lapsel õigesti istuda. Kiikuv tool rahustab last, kui ta ärkab või liigub. Väikse hooga kiikumine  muudab lapse rahulikuks või innustab tal uuesti magama jääda. Vibreeriv tool kiirgab vibratsiooni, mis aitab lapsel veelgi paremini lõõgastuda või magama jääda. Kuna see on kerge, saab selle abil last üsna mugavalt ühest kohast teise transportida.

2.  Hügieenitooted

Nende alla kuuluvad kõik esemed, mida on vastsündinu hoolduseks vaja. Õigeid asju on vaja nii mähkmete vahetamiseks kui ka vannitamiseks. Alguses on beebi vannitamiseks vaja spetsiaalset vanni. Osa vannidel on olemas ka libisemiskindel alus. Juhul, kui seda pole, on mõistlik osta vannile tugi, mis tagab ohutu sulistamise. Kui beebi on suurem, võib teda ka tavalises vannis pesta.

Teine oluline asi on mähkimisalus. See võib olla lihtsalt madrats, mis on kõvemal ja kindlal alusel, aga võimalik on valida ka selline variant, mis on kummutil. Niimoodi on tegemist multifunktsionaalse tootega- sahtlitesse saab paigutada vajalikud beebitarbed, nagu näiteks mähkmed ja riided. Sel juhul on kõik vajalikud asjad ühes kohas olemas. Peale mähkmete tasuks soetada ka niiskeid salvrätte.

3.  Turvatool

Turvatool saab eriti oluliseks siis, kui soovite lapsega palju ringi liikuda, kasutades selleks autot. Õige turvatooliga on tagatud lapsele mugav ja turvaline autosõit. Siiski on tegemist esemega, mida on vaja lapsele osta mitu tükki, kuna iga turvatool on tehtud lapse kasvu, kaalu ja vanust silmas pidades. Alguses tuleks teha vaid väikseid sõite, sest pikalt püsti olles on imiku kael ja selg liiga koormatud.

Turvahäll peaks olema paigutatud 45-kraadise nurga all ja kindlasti seljaga sõidusuunas. Ka turvatooli tuleks kasutada seljaga sõidusuunas, kuni laps on nelja aastane. Turvatooli soetades tasuks tähele panna ka näiteks selle raskust- kui turvatooli on vaja pidevalt autost välja võtta ja endaga kaasas kanda, tuleks valida võimalikult kerge turvatool. Peale selle on oluline ka võimalus kate eemaldada. Niimoodi on võimalik turvatooli lihtsalt puhastada. Materjal peaks olema kvaliteetne ja pehme, et lapsel oleks mugav istuda ja oleks tagatud vastupidavus.

Parima hinnaga turvatoolid on saadaval Kaup24 veebipoes!

4.  Ohutustarvikud

Lastele, eriti väikestele, meeldib väga avastada maailma. Kõige lihtsam viis nende jaoks seda teha on käia läbi kogu elamine. Siiski võib see olla ohtlik, eriti, kui elamises on trepid või suuremad astmed. Selleks, et beebi nendest alla ei veereks, on olemas spetsiaalsed turvaväravad. Neid saab fikseerida ja vajadusel puurida. Neid on olemas lai valik, mistõttu leiate kindlasti sellise, mis sobib kokku teie kodu interjööriga. Turvaväravat valides on oluline, et ta oleks vähemalt kaks kolmandikku lapse pikkusest. Vastasel korral võib laps sellest lihtsalt üle ronida.

Peale turvavärava on olemas ka teisi tarvikuid, mis aitavad muuta kodu lapsele veelgi ohutumaks. Näiteks on olemas pistikupesade kaitse, mis takistab pista lastel oma näppe nendesse. Samuti saab paigaldada lapseluku nii sahtlitele kui ka kappidele, et piirata laste ligipääsu erinevatele mööbliesemetele. Nurgakaitsmed kasutades saab vältida olukorda, kus lapsed võivad ennast vastu nurka ära lüüa.

5.  Jalutuskäru

Juba mõni päev peale koju saabumist on aeg beebil tutvuda ka ülejäänud maailmaga. Kõige parem viis seda teha on värskes õhus jalutades. Selleks on aga vaja jalutuskäru, mis oleks mugav nii lapsele kui ka temaga koos jalutajale. Jalutuskäru muudab ka lapsega liikumise lihtsamaks, sest kärul on enamasti olemas spetsiaalne korv, kuhu saab vajaminevad asjad paigutada.

Olemas on ka mugavaid vankreid, milles on ühendatud nii jalutuskäru, häll kui ka turvatool. Võimalik on valida ka rataste arvu alusel- kolme rattaga vankriga on mugavam manööverdada, kuid neli ratast tagavad stabiilsema liikumise. Võimalusi on veelgi- näiteks reguleeritav seljatugi ja kaitse vihma eest. Vankrit valides tasub silmas pidada ka lapse pikkust ja kehakaalu, aga ka vanust. Omale sobiva jalutuskäru leiate Kaup24 veebipoest!