Abivahendiga liikujate matkapäev sujus lustlikult

Loodusradadele liikumise eel said osalejad kuulda Ahhaa Teaduskohviku esineja, EMÜ loodusturismi teadlase Tarmo Pilving ettekannet. Foto: Puhta vee teemapark

Möödunud laupäeval toimus Tapa vallas asuvas Puhta vee teemapargis loodusretk ning piknik abivahendiga liikujatele ja nende saatjatele.

Ettevõtmise korraldaja, Puhta vee teemapargi juht Priit Adler rääkis, et idee matkapäeva korraldamiseks sai alguse mitu aastat tagasi, seoses kaitsealade päevaga, mida juba pikemat aega 22. mail peetakse.

2021. aastal korraldati retk meditsiinitöötajatele, kes koroonapandeemia aegu eesliinile olid seatud. „Sealt jõudsime liikumispuudega inimesteni. 2022. aastal tegime ratastooliga liikujatele matkapäeva, kuid oma üllatuseks leidsime osalejatena Lääne-Viru sclerosis multiplexi ühingu liikmed. Tänavu osalesid Lääne-Virumaa reuma liidu inimesed, kes peavadki end liigutama selleks, et liigesed ei taandareneks,“ selgitas ürituse eestvedaja.

Adler märkis, et sihtgrupiks on inimesed, kes vajavad rahulikke, tempota matku looduses, kus on selleks loodud teerajad ja märksa laiemad võimalused. „Kindlasti soovime oma panuse andmist kogukonnale jätkata ja kutsume ka teisi ettevõtjaid selleks looma võimalusi ning toetama puuetega inimeste loodusmatkadel osalemist,“ lausus korraldaja.

Adler nentis, et matkapäev on omamoodi väljakutse nii osalejatele kui korraldajatele, kuid pakub rohkelt rõõmu. „Oleme kogenud, et sihtgrupp on tänulik pakutud võimaluste üle ja aktiivne osaleja,“ märkis Adler, lisades, et tänavusel retkel lõi koos saatjatega kaasa 35 inimest.

Matkapäeva alul said osalised kuulata Eesti maaülikooli teadlase Tarmo Pilvingu loengut, mis andis uusi teadmisi veest ja ülevaate Eesti loodusturismist. Seejärel algas retk Puhta vee teemapargi, meelteaia ja metsapargi radadel. Päeva lõpetuseks said matkasellid kinnitada keha Põhja-Eesti kohaliku toidu märgisekandja, Georgi Söögitoa poolt kokku pandud piknikupakke nautides.

Priit Adler avaldas heameelt, et matkapäev sujus lustlikult ning kutsus kõiki üles rohkem looduse rüpes viibima: „Loodus rahustab ja pakub vaimset tasakaalu, mida on võimalus kasutada tableti ja haigemajas viibimise asemel! Palun viibige kiire elutempo jõudehetkedel enam looduses!“

Liisi Kanna