Akuga lehepuhur – vajalik või mitte?

© Getty Images Signature via canva.com

Lehtede riisumine võib muutuda kiiresti tüütuks ja aeganõudvaks tööks. Kui sul on suur aed ja palju puid, kust sügisel langeb suurel hulgal lehti, mõtled tõenäoliselt, kuidas kogu riisumist tõhusamaks muuta. Üks võimalus on osta akuga lehepuhur. Kas see on tõesti oma hinda väärt, uurime välja juba järgmistes lõikudes.

Akuga lehepuhur – miks kaaluda selle ostmist?

Paljud on näinud, kuidas avalikes parkides on juba ammu rehade asemel võetud kasutusele akudega lehepuhurid. Kas akuga lehepuhur on vajalik ka koduaias? Sõltub sellest, kui palju on vaja riisuda ja kas sa armastad seda teha. Mõne inimese jaoks on riisumine väga hea vaheldus istuvale tööle. Mõned isegi ütlevad, et see võib olla lõõgastav tegevus, mille ajaks saab kõik muud töö- ja argipäeva mõtted pausile panna. Kui sina pole üks neist ja soovid lehtede riisumisest kiiresti lahti saada, siis akuga lehepuhur võib olla midagi, mille poole vaadata.

Akuga lehepuhuri suureks eeliseks on see, et see pole mõeldud niisama tasase pinnase pealt lehtede kokku puhumiseks, vaid selle abil saab ka keerulised kohad nagu veerennid lehtedeks puhtaks. Samuti saab seda kasutada kuivatamiseks.

Võimalik on osta nii-öelda klassikaline lehepuhur, aga ka lehepuhur-imur, millega saab.lehed mugavalt ühte kohta puhuda ja seejärel imuriga kogumiskotti koguda. Valikus on akutoitel, elektrilised ja bensiiniga töötavad lehepuhurid. Paljude lemmikuks on aga akuga lehepuhur tänu selle mugavusele ja vähenõudvale hooldusele. Kaup24 ja Hansaposti valikust leiab erinevad lehepuhurid, vali kas Bosch, Stihl või hoopiski Makita lehepuhur.

Kuidas valida sobiv akuga lehepuhur?

Olles tutvunud Kaup24 või Hansaposti valikuga tead, kui suur võib olla sealne toodete valik. Sul võib olla tekkinud küsimus, kuidas valida see õige. Mõistame sinu probleemi ja proovime aidata sul leida see parim.

Eeldame, et sinu valikuks on akuga lehepuhurid, mistõttu ei peatu me sellele, millise toitega lehepuhurit valida, vaid liigume edasi teiste näitajatega. Teiseks oluliseks näitajaks on võimsus. See peab olema täpselt piisav, et saaksid oma hoovis lehed kokku puhuda ja vajadusel teostada ka teisi töid. Üleliia võimsat seadet ei ole vaja osta, sest see ei pruugi ära kuluda. Seega on esimene asi, millele mõelda, kui palju ja millises mahus tööde jaoks akuga lehepuhur vajalik on. Sellest lähtuvalt saad valida sobiva võimsusega, mis võib jääda vahemikku umbes 700 – 3400 W. 

Osta mugavalt internetist olles samal ajal aias või toas diivanil. Kasutades Kaup24 või Hansaposti e-poodides erinevaid filtreid, saad sorteerida välja erinevad akuga lehepuhurid vastavalt eelistatud brändile, hinnale kui ka võimsusele. Kasutades seda ära, leiad kiiremini vajaminevad lehepuhurid. Kui valik tehtud, ei jää muud üle, kui ära tellida! Mine tutvu valikuga!