Algas konkurss korvpalliväljakute uuendamiseks

Paljude korvpalliplatside olukord on äärmiselt kehv. Pildil Kabala väljak. Foto: basket3x3.ee

Kolmapäevast on kõigil kohalikel kogukondadel, omavalitsustel ning aktiivsetel hoovispordi ja korvpalli huvilistel võimalik osaleda konkursil ning parandada oma kodukoha korvpalli mängimise tingimusi.

Korvpall on Eestis üks populaarseimaid spordialasid ning Eestis on üle tuhande korvpalliväljaku. Kahjuks on platside olukorda kaardistanud Eesti Korvpalliliidu 3×3 meistrivõistluste projektijuhi Reigo Kimmeli sõnul paljude väljakute pilt äärmiselt kehv ning need ei vasta enam tänapäevastele nõuetele. „Halvas seisus korvpalliväljakud vähendavad piirkonna noorte võimalusi pallimänguga tegeleda, väheneb huvi spordiala vastu ja kannatavad sportlikud saavutused,“ selgitas ta väljakute seisukorra laiemat mõju.

See mure on korvpalli ringkondades kõigile tuttav ning pikka aega korvpalli toetamisega seotud ettevõte Betoonimeister, kelle ridades on samuti palju kossuharrastajaid, võttis probleemi lahendamiseks initsiatiivi ja otsustas teha üle-eestilise konkursi. Betoonimeistri juhi Kalle Suitslepa sõnul on ettevõtte eesmärgiks väljakute uuendamise konkurssiga hoovispordi arengut toetada ning tõsta korvpalliplatside kvaliteeti ja parandada sportimisvõimalusi kogukonnas.

Konkursi „Väljakuta pole kossu“ tulemusel tarnib ja paigaldab Betoonimeister viie väljaku jaoks vajaliku betoonkatte.

„Ootame konkursile kõiki, kes soovivad oma piirkonna spordivõimalusi parandada ning olemasoleva korvpalliväljaku renoveerida või uue rajada. Konkursi tulemusena paigaldatakse viies erinevas asukohas üle Eesti 3×3 väljaku jaoks vajalik betoonkate väljaku jaoks ettevalmistatud aluspõhjale,“ selgitab Suitslepp.

Konkurss kestab 31. maini. Täpsema info ja osalemiseks vajaliku sooviavalduse vormi leiab Betoonimeistri veebilehel betoonimeister.ee/korvpall/.

Pärast tähtaja lõppu valib võitjad välja komisjon, kuhu kuuluvad lisaks Betoonimeistri esindajatele ka Eesti Korvpalliliidu esindajad. Võitjate nimed avalikustatakse hiljemalt 13. juunil.

Kuulutaja