Taavi seikles Mallega Aafrikas

Vasakult saatejuht Taavi, reisi kaasa teinud Malle ning neile giidiks olnud Ghanast pärit Gilly. Foto: Ülo Külm

Möödunud nädalal tutvustas TV3 Anni Arro stuudioköögis oma põnevat ja eripärast uut reisisarja „Taavi Mallega Aafrikas“. Esitlusel sai vaadata sarja eelklippi ja mekkida kohapeal valmistatud ehtsat Aafrika hommikusööki.

Ülo Külm

8. märtsil algab TV3 telekevade reisisari „Taavi Mallega Aafrikas“, kus tuntud ja telesaatejuht Taavi Libe seikleb Aafrikas koos sümpaatse taluperenaise Mallega, kes väidetavalt polnud varem üldse kusagil reisimas käinud ega lennukiga sõitnud. „Suur ja vägev väljakutse!“ sõnastas Malle kokkuvõtvalt kogu Ghana reisi.

Reisil oli kaasas ning Taavile ja Mallele giidiks ka Ghanast pärit ning Eestisse pere ja kodu loonud superkokk Gilly. Just tema valmistas pressiüritusel osalenutele ehtsa Aafrika hommikusöögi.

Vahemärkusena võib mainida, et saate esitlusel Taavi täpsustas, et kolmkümmend aastat tagasi oli Malle siiski Siberis käinud.

Seiklus viis Ghanasse

Nüüd lennati Lääne-Aafrikas asuvasse Ghanasse, tutvumaks sealse kultuuri ja eluoluga. Taavi sõnul viibiti kohapeal kaks ja pool nädalat, valmis kaheksaosaline sari. Tänu abilistele ja oskuslikule asjaajamisele pääseti muuseas sellistessegi paikadesse, kuhu turist tavaliselt ei sattu.

Huvitav ja omamoodi lõbus sarja puhul just ongi, mida varem mittereisinud Malle arvab kohalikest kommetest ja tavadest, milliseid paralleele ta tõmbab Eesti eluga, kuidas neid riike kõrvutab.

Prügikuhjad šokeerisid enim

Ghanas olevat reisiseltskonda kõige rohkem vaimustanud loodus ja sõbralikud abivalmis inimesed. Seevastu riigi „prügikultuur“ olevat neile olnud suurim šokk. Ei mingit prügi sorteerimist nagu meil, lihtsalt suured prügimäed…