AS OG Elektra ja VIROL tunnustasid noori

OG tunnustused 1

Rakvere teatris toimunud inspiratsioonipäeva kõige pidulikumaks hetkeks oli maakonna noortepreemiate üleandmine.

Liisi Kanna

Möödunud nädala lõpul peeti Rakvere teatri suures saalis järjekordset inspiratsioonipäeva. Ürituse eesmärgiks on innustada ja julgustada koolinoori valikute tegemisel ning igal aastal käivad inspiratsiooni jagamas tuntud Eesti inimesed, kes oma teekonna võlust ja valust räägivad.  Tänavuse inspiratsioonipäeva fookuses oli vaimse ja füüsilise tervise tasakaal.

Seekord tegid oma kogemustest juttu kulturist Ott Kiivikas, blogija Merilin Taimre, enesemeisterlikkuse koolitaja Epp Adler ning näitleja ja muusik Juss Haasma, kes publikut ka muusikaliste vahepaladega rõõmustas.

Haasma lõi teadustajana kaasa ka päeva kõige pidulikumas osas – konkursi „Lääne-Virumaa noor tegija“ tunnustuste üleandmisel. Noortepreemiaid jagati Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) eestvedamisel juba kolmandat aastat ning tänavu pani rahalise toe osas õla alla AS OG Elektra. Konkursi eesmärgiks on tuua esile maakonna tublisid noori, kes on kogukonnas aktiivsed ja edendavad eakaaslaste elu.

Tunnustuste üleandmisel osalenud AS OG Elektra juhatuse liige Gea Gross rääkis, et ettevõtmises ajendas kaasa lööma soov panustada noorte tulevikku. „Olen ise 15 aastat sportlane olnud, lauatennist mänginud. Tean, kui palju pühendumist ja distsipliini see nõuab, ja kui palju tagasi annab – kasvatab vaimu,“ sõnas Gross. „Sport ja huvitegevustes osalemine aitab edasises elus läbi lüüa,“ jätkas ta.

Gea Gross märkis, et ka tagasilöögid ja depressioon on igati normaalsed nähtused. „See on edasiviiv jõud, muidu me ei areneks,“ ütles ta, lisades, et oluline on need mõtted ja tunded õigesti välja elada.

VIROLi tegevdirektor Sven Hõbemägi toonitas, et konkursi, nii nagu ka inspiratsioonipäeva, üheks eesmärgiks on innustada noori tegudele. „Sihiks on julgustada noori panustama ühiskonda, algatama ägedaid projekte. Märksõnaks on loomulikult ka noorte ettevõtlikkus, kutsuda neid üles olema ettevõtlikumad, näiteks algatama õpilasfirmasid,“ rääkis Hõbemägi. „Usun, et noorte jaoks on oluline ka see, et üks edukas ettevõte neid märkab. Tunnustuse kõrval on omaette märgiks, milline ettevõte või organisatsioon seda välja annab.“

Konkursil on neli kategooriat ning sel korral esitati ühtekokku 13 nominenti. Hõbemägi märkis, et valdkondade osas tuli varasematest aastatest tugevamalt esile IT ja tehnoloogiaõpetus, mille ilmekaks näiteks on robootikameeskonna Triblox tähelend.

Noortepäeva korraldavad Europe Direct teabekeskus Lääne-Virumaal, Lääne-Virumaa Tervisenõukogu, Lääne-Virumaa Noortekogu ja Lääne-Viru Maavalitsus.

AS OG Elektra juhatuse liige Gea Gross (keskel) ja VIROLi tegevdirektor Sven Hõbemägi aasta noore tegija preemiat üle andmas. Laureaate oli selles kategoorias lausa kaks: Eleriin Miilmann (pildil paremal) ja Betty Abel. Foto: Ain Liiva

Aasta noor tegija 216

Laureaadid: Eleriin Miilmann, Betty Abel

Nominendid: Ulrika Saar, Miina Roost

Aasta noorteühendus 216

Laureaat: Sõmeru robootika võistlustiim „Triblox“

Nominendid: Kunda Ühisgümnaasiumi õpilasesindus, Simuna Kooli 8. klass, neljast Tamsalu Gümnaasiumi 10. klassi tüdrukust koosnev võistkond „Lacos“

Aasta noorte tegu 2016

Laureaat: Lääne-Virumaa Noortekogu projekt „Koos saame hakkama“

Nominent: LAN – „Võrgupidu“ (Karmo Bendi, Hendrik Peek)

Aasta noorte sõber 2016

Laureaat: Merle Maimjärv-Mirka

Nominendid: Kadrina Vallavalitsus (Kadrina valla noorte volikogu), Elin Lemberg