Avati Kose-Uuemõisa kauplus

_IGP8645

Kose-Uuemõisa alevikus Kose vallas avas möödunud reedel uksed Grossi Toidukaubad kauplus – tegu oli ettevõtte tänavuse esimese avapeoga, kuid laienemise plaane on selleks aastaks veel mitmeid.

Liisi Kanna

AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad uus kauplus asub Kose-Uuemõisa alevikus aadressil Kesk tänav 1. Ettevõtte omanik Oleg Gross rääkis, et umbes aasta tagasi osteti ära amortiseerunud hoone, milles oli pisike kaupluseruum ja söökla.

„Ehitasime maja ümber nõnda, et saalid said omavahel ühendatud ja tekkis normaalse suurusega müügisaal,“ rääkis Gross, lisades, et kauba vastuvõtu osa laiendati ning kaupluse üldpinnaks on kokku umbes 450 ruutmeetrit. „Hoone on täielikult rekonstrueeritud: nii katus, seinad, põrandad kui laed,“ kirjeldas ta.

Arvestati tulevikuperspektiivi

Avamisel võis korduvalt kuulda inimeste imestust müügisaali ruumikuse üle. „Kauplus on varasemaga võrreldes üllatavalt suur ja siinne valik on samuti üle ootuste lai,“ rõõmustas uudistama tulnud Jaanus.

Oleg Gross märkis, et alla tuhande elanikuga asula jaoks ongi kauplus ehk praegu veidi liiga suur, kuid see on ehitatud teatud perspektiiviga. „On näha, et see on arenev ja suureneva elanike arvuga piirkond,“ nentis ettevõtja. „Kauplus on kahe kassa ja keskmise sortimendiga, laias valikus pakume muidugi omatoodangut,“ lisas Gross.

Ühtlasi kutsus jaeketi omanik kohalikke inimesi üles teada andma, kui miski ei meeldi või muutmist vajaks. „Tagasiside on äärmiselt teretulnud,“ rõhutas ta.

Koostööd Kose vallavalitsusega kiitis Oleg Gross väga ja ütles, et näha oli valla selget soovi selle kaupluse kiiresti avamiseks – tegu on ka aleviku ainsa toidukauplusega. „Üritasime kiiresti teha, sest tõepoolest, sealsetel inimestel oli see aeg raske,“ nentis ettevõtja.

Gross tõi ka välja, et kahjuks jäid esialgu asfalteerimistööd tegemata. „Seda ei saanud talvel teha, muidu oleks avamine edasi lükkunud. Aga kevadel esimesel võimalusel kaupluse ümbrus ka asfalteeritakse,“ kinnitas ta.

Tänavused plaanid

Kose-Uuemõisa kauplus oli esimene, mille Grossi Toidukaubad tänavu avas, kuid plaane on selleks aastaks teisigi. „Jüris kavatseme avada täiesti uue kaupluse – 1400 ruutmeetri suuruse. Ja Narva tuleb 1000-ruutmeetrine kauplus rekonstrueerimisele minevasse hoonesse, mida siiamaani kasutati turuna,“ rääkis Gross.

Lisaks ütles ta, et avada loodetakse Mustvee kauplus ja ehk alustatakse tänavu aasta lõpus töödega ka Pärnu-Jaagupis. Gross ei välistanud ka, et aasta jooksul muidki arenguid vahele tuleb.

 _IGP8655 _IGP8658 _IGP8677

 

Fotode autor: Üllar Lehesoo