AS OG Elektra töötajaskond pidutses täiega

Laupäeva õhtul toimus Rakvere Spordikeskuses AS OG Elektra uusaastapidu, kuhu kogunenud ettevõtte kollektiiv ning koostööpartnerid nautisid söögi-joogi kõrval eriilmelisi esinejaid ning võimast vaatemängu pakkus laser-show.

Liisi Kanna

Suurejoonelist pidu korraldati kolmandat korda ning osalejate arv on märgatavalt kasvanud – kui 2018. aastal oli pidulisi umbes 1500, siis sel korral ligi 2800. Uusaastapeo puhul ei ole tegu mitte üksnes Grossi Toidukaupade jaeketi, vaid kogu kontserni kollektiivile suunatud sündmusega. Töötajaskonna kõrval on igal aastal üritusest osa võtnud ka suur hulk ettevõtte koostööpartnereid.

Tunnustus töötajatele

AS OG Elektra omaniku Oleg Grossi sõnul korraldatakse pidu avaldamaks tänu tubli töö eest. „Loodetavasti tekib inimestel ka tunne, et neist hoolitakse. Kõigi ühistööna see firma ju areneb. Aasta oli meil ka suhteliselt edukas, sellises raskes valdkonnas, nagu see jaekaubandus on. Oleme Eestis suhtarvudes kettidest kõige rohkem käivet kasvatanud. Oleme kindlasti konkurentsivõimelised praegu,“ rääkis Gross.

Lisaks aitab ühisüritus kollektiivil tunnetada, kui suure ettevõttega tegu on, aga ka omavahel vahetut kontakti luua. „Sellisel peol saavad kokku palju inimesed, kes on võib-olla isegi aastaid telefoni ja meili teel suhelnud, kuid näost näkku näinud ei olegi,“ selgitas omanik.

Lisaks kontserni kollektiivile kutsuti peole ka palju koostöökaaslasi. Külaliste hulgas ringi liikudes võis korduvalt kuulda äripartnerite kiidusõnu vägeva ürituse korraldamise eest ning tunnustust: „Väga muljetavaldav, et töötajatele sellisel viisil tähelepanu pööratakse.“

Ka uusaastapeol osalenud Rakvere linnapeal Triin Varekul jätkus vaid kiidusõnu. „See näitab, et ettevõte hoolib oma inimestest. Kui ettevõttel läheb hästi, siis seda tänu inimestele, kes seal töötavad, ja nende meeles pidamine on väga oluline,“ sõnas linnapea.

Triin Vareku meelest on ka ühisürituse ajastus suurepärane. „Detsember on alati väga kiire ja jõulud on peredega koosolemise aeg. Aasta algus sobib ideaalselt selleks, et võtta oma töötajad kokku ja neid tänada eelmise aasta eest. See, mida Oleg Gross teeb, on minu meelest imetlusväärne,“ lausus ta.

Ka töötajaskonna hulgas jäi kõlama, et pidu on nende jaoks kiiduavaldus. „Eks see on oluline ikka selleks, et tunnustada oma töötajaid, neid tänada. Väga tore üritus,“ sõnas Jõgeva Grossi kaupluse töötaja Jaanika, kes osales peol kolmandat korda ning tänavu leidis võimaluse ka lapsehoolduspuhkuse perioodil tulla.

Ka autojuhina töötav Ago märkis, et tema meelest naljalt osa võtmata küll ei jäeta. „Super üritus ju, kui just päris haige ei ole, siis tasub igal juhul kohale tulla. Kus sa mujal sellisele peole veel satud. Esinejate valik on ka väga mitmekesine – kõigile leidub midagi. Väga meeldib tõesti,“ kinnitas ta.

Peoõhtu melu

Sel korral lõi peo käima Anne Veski, kes esitas nii eesti- kui venekeelseid lugusid ning pani rahva kohe kaasa elama. Juba popdiiva esituse esimeste taktide ajal oli suur osa seltskonnast tantsupõrandal jalga keerutamas.

Pärast esimest setti puhkepausiks laua juurde suunduv seltskond nautis pidu täiel rinna. „See on ju Anne Veski, millest siin veel rääkida!“ hüüatus vastuseks küsimusele, kuidas etteastega rahule jäädi.

Pärast Veski teist lavakorda pani aga rahva ahhetama laser-show, millest ehk paljud esialgu suurt oodata ei osanud. „Väga võimas! Vaat et vingem, kui ilutulestik olnukski!“ võis kuulda publiku muljeid hästivalitud muusika saatel toimunud tuledemängu järel.

Oleg Gross tõdes, et Rakvere linna rahvale tulnuks teada anda, et tänavu ilutulestikku ei toimu, vältimaks asjatut ootust. „Kuulsin, et paljud olid oodanud. Ilmselt oleks pidanud teavitama, et inimesi mitte eksitada,“ nentis Gross.

Ettevõtja sõnul oli aga laser-show nii suure rahva hulgaga siseürituse jaoks parem valik, sest inimeste hoonest välja saamiseks kulunuks väga palju aega. Lisaks juhtusid näiteks eelmistel aastatel, kui ilutulestik tehti, olema väga ebasobivad ilmaolud. Ning mõistagi oli tänavune vaatemäng keskkonnasäästlikum. „Sellise rahvamassiga peo puhul ei ole ka edaspidi ilutulestikku arukas korraldada. Mõtleme ikkagi midagi põnevat maja sees välja,“ sõnas Gross veidi tulevikku vaadates.

Laser-show järel jätkus kontsert. Ning kui mitte lava ees, siis vähemasti oma laua juures pani mõni esineja põlve nõksuma vast enamikul. Lisaks väljahõigatud ansamblitele üllatati rahvast lausa trobikonna hiphop- ja räppmuusika artistidega. Imestus oli suur, kui üksteise järel saabusid lavale Genka, Cool D, A-Rühm, Reket, Beebilõust ja Põhja-Tallinn.

Edasi läks pidu lubatud rada pidi, pärast südaööd astus lavale legendaarne East 17 ning peoõhtu lõpetas Royal Band.

Korraldus sujus

Oleg Gross märkis, et eesmärgiks oli tihe ja tasakaalus programm, kus leiduks meelepärast erinevatele maitsetele. „Näha oli, et Anne Veski läks muidugi kõige laiemale seltskonnale peale. Teised on rohkem nišibändid. Aga arvan, et kokkuvõttes õnnestus kõik hästi,“ rääkis Gross mõned päevad pärast üritust.

„Eks esimesel aastal nii suure ürituse korraldamine ikka lonkas, aga olema asja parandanud ja nüüd tundus, et läks päris sujuvalt,“ lisas ettevõtte omanik.

Oleg Gross avaldas seejuures tänu oma töötajatele, kes uusaastapeo teoks saamisel väga palju vabatahtlikult panustasid. „Tänan meie töötajaid, kes peo organiseerimisel ja toitude valmistamisel ühiskondlikus korras väga palju ära tegid. Sellist suurt üritust ei saagi firma üksi korraldada, kui töötajad asjaga kaasa ei tule,“ sõnas Gross.

Ettevõtja tänas ka Palmse Mõisa, eesotsas direktor Maie Urbasega, kes catering’ikorraldamisel abistas. Oleg Grossi tänusõnad läksid ka Rakvere Linnavalitsusele ning Rakvere Spordikeskuse juhtkonnale, et peo korraldamisel sedaviisi vastu on tuldud.

„Kui meil ikka hästi läheb, siis jätkame selle traditsiooniga. Ning kui selles hoones lastakse meil ka edaspidi pidu korraldada, siis ei tahaks Saku Suurhalli või kusagile mujale minna. Kuna firma on Rakveres kasvanud, siis sooviks ikkagi, et toimuks siin,“ avaldas Gross lootust, et sarnased sündmused leiavad aset ka edaspidi. Lisaks kutsus ta oma töötajaid üles teada andma, milliseid ettepanekuid oleks neil järgmiseks aastaks.

AS OG Elektra omanik Oleg Gross andis peoõhtul peetud kõnes ülevaate ettevõtte eelmisest aastast – läheb hästi. „Ehitasime viis uut kauplust – kaks Narva, ühe Võrru, ühe Põltsamaale ja ühe Pärnu-Jaagupisse. Samuti valmis meil äsja uus logistikakeskus, mis on omalaadsete hulgas lipulaev. Seda on meil kindlasti vaja, sest peame oma sortimenti parandama, rohkem tooteid valikusse võtma. Mööda ei saa minna ka sellest, et viimasel aastal ehitasime gaasitrassi, mis läheb Rakverest meie tootmiskompleksi – neli kilomeetrit pikk. See on hädavajalik, et tulevikus täita keskkonnanõudeid. Samuti ostsime korraliku kolmanda seakasvatuskompleksi, nii et kui meie firma tegeleks ainult seakasvatusega, siis oleksime ka Eestis ühed suuremad. Kui rääkida ettevõtte mahtudest, siis 2019. aasta oli eelnevaga võrreldes kümneprotsendilises käibe kasvus ja meie kontserni kogu brutokäive oli 215 miljonit eurot. Oleme kindlasti konkurentsis ja me püüame nii palju maksta töötasu, kui me suudame, igal aastal võimaluste piires tegeleme sellega,“ rääkis Gross.
„See on kõigi teie pidu. Soovin teile tugevat tervist, õnne, edu ja tänaseks õhtuks väga head peotuju!“ lõpetas ettevõtja kõne.
Anne Veski pani rahva kaasa elama kohe esimeste lugudega.
Pidusöögiks pakuti külmlauas head-paremat, mille valmistasid ettevõtte oma töötajad.
Magusasõpru rõõmustasid hilisõhtul välja toodud suured tordid.
Võimsa laser-show autoriks oli Romek Sirila (Maivel).
Ansamblitevahelistel pausihetkedel kostitas õhtujuht Indrek Taalmaa publikut mahlakate anekdootidega.
AS OG Elektra nõukogu liige Georg Gross peoõhtul külalisi võõrustamas.
Lisaks välja hõigatud ansamblitele üllatati rahvast lausa trobikonna hiphop- ja räppmuusika artistidega, teiste hulgas Genka ja Põhja-Tallinn.
Legendaarne East 17.
Õhtu lõpetas Royal Band.
Sellelgi korral olid peole oodatud lisaks kollektiivile äripartnerid, aga ka kohalikud juhtfiguurid. Paremalt Rakvere linnapea Triin Varek, teeninduse eest vastutanud Palmse Mõisa direktor Maie Urbas ja Rakvere vallavolikogu esimees Peep Vassiljev.
Rakvere vallavanem Maido Nõlvak kaasaga.

Fotod: Marimai Kesküla, Liisi Kanna