Baltoscandal otsib seeniore tantsulavastusse

Henri Hüti lavastus „Esimene tants. Viimast korda.“ Paide teatris – nüüd tuleb ka Rakvere versioon. Foto: Paide teater

7. juulil esietendub Rakveres Baltoscandali festivalil etenduskunstnik Henri Hüti lavastus „Esimene tants. Viimast korda.“ Sellega seoses otsitakse 13 inimest, kes oleksid valmis osalema kahe nädala pikkuses prooviprotsessis ja kahel etendusel. Proovid toimuvad juuni lõpus ja juuli alguses, etendused 7. ja 8. juulil festivalil Baltoscandal.

„Seekord on otsingul ka üks kindel kriteerium – nimelt oodatakse projektiga liituma inimesi, kes on vähemalt 63-aastased. Olgugi et tegemist on tantsulavastusega, ei ole füüsiline vorm sugugi määrav! Oluline on tegutsemistahe!“ ütles Rakvere Teatri dramaturg ja Baltoscandali festivali tiimiliige Triinu Sikk.

Samal formaadil põhinev lavastus esietendus 22. aprillil Paide teatris, Baltoscandali raames on valmimas Rakvere oma versioon.

„Nagu nimigi ütleb, saab tegemist olema väga tähendusliku tantsulavastusega, milles osalejad meenutavad oma esimesi kokkupuuteid tantsuga. Samuti leiame koos vastuseid küsimustele, milline oli tantsu roll pool sajandit tagasi ning milline on see praegu. Mõte millegi viimast korda tegemisest kõlab põnevalt dramaatiliselt. Aga „viimane“ ei pea tingimata tähendama lõppu. Viimane saab olla otsus. Uus avanemine,“ rääkis lavastaja Henri Hütt. 

Kahenädalase prooviprotsessi jooksul räägitakse lugusid, liigutakse ja mõeldakse tantsust, samuti toimub kolm töötuba, mida juhendavad erinevad professionaalsed liikujad ja tantsukunstnikud. 

Selles lavastuses tantsivad koos minevik ja olevik. Mälestused ja praegune hetk. Kehad, mis on kogenud aja möödumist ja rõõm, mis ei tunne aja kammitsaid. Nagu kirjutas kunagi Juhan Viiding: “päevad läevad tihti elu tundub kibe / aga tantsupõrand ikka püsib libe / sest me sinuga ei unustada saa / seda valget ööd mil õpetasid sa: / sa võta kallim 2 kilo steariini / 3 kilo talki 5 kilo parafiini / see pulber puista tantsupõrandale maha / seda asendab ka mesilasevaha” 

Projektis osalemine on tasustatud.

Huvilistel palutakse ühendust võtta Rakvere Teatri dramaturgi ja lavastuse osaliste koordinaatori Triinu Sikuga (tel +37253424940 / triinu@rakvereteater.ee).

Kuulutaja