Virumaa Muusikafestival toob lavale Eesti tippmuusikud ja maailma esiettekande

Festivali peaesinejaks on 27. veebruaril Kohtla-Järve Kultuurikeskuses üles astuv Eesti Rahvusmeeskoor. Foto: Eesti Rahvusmeeskoor

III Virumaa Muusikafestival „Ole hoitud, Eesti“ on pühendatud Eesti Vabariigi 104. aastapäevale ja toimub 18.-27.veebruarini. Sügistalvest Covidi tõttu edasilükkunud festival toob Eesti tippmuusikud ja -koorid virumaalastele koju kätte. Festivali korraldab Muusikute fonf PLMF ja kunstiline juht on Pille Lill.

Festivali missiooniks on anda hoogu nii Ida- kui ka Lääne-Virumaa kultuurielule, luues kohalikule elanikkonnale lisa juurdepääsu võimalusi kvaliteetsest muusikast osasaamiseks. Virumaa linnades toimub viis avalikku kontserti: Sillamäel, Kiviõlis, Narva-Jõesuus, Tapal ja Kohtla-Järvel. Kõik kontserdid on vaba sissepääsuga.
„On hea meel pakkuda Virumaa elanikele võimalust kohtuda Eesti parimate muusikutega,“ ütles PLMFi looja Pille Lill. „Usun, et kultuurielamused on suurimad lohutajad praeguses hetkes nii publikule kui esinejatele.“

Festivali avab 18. veebruaril, kell 18 Sillamäe Kultuurikeskuses Eesti pianistidest enim rahvusvahelist tuntust saavutanud Irina Zahharenkova soolokontsert. Sillamäe muusikakooli klaveriõpilastele viib pianist samal päeval läbi õpitoa. 19. veebruaril kell 13 esineb Kiviõli Rahvamajas ETV Tütarlastekoor dirigent Aarne Saluveeri juhatusel.

Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril esinevad Narva-Jõesuu Huvikeskuses Maria Veretenina (sopran), Annaliisa Pillak (mezzosopran), Aare Saal (bariton) ja klaveril Tiina Kärblane.

Laupäeval, 26. veebruaril, kell 16 tuleb Tapa Valla Kultuurikojas esiettekandele Liis Jürgensi vokaaltsükkel, mille esitavad mezzosopran Annaliisa Pillak, flöödimängija Oksana Sinkova, saksofonist Virgo Veldi ja teose autor harfil.

Festivali peaesineja Eesti Rahvusmeeskoor dirigent Mikk Üleoja juhatusel astub üles Kohtla-Järve Kultuurikeskuses 27. veebruaril kl 16.

Kuulutaja