Bemmimees sai kuu aega aresti

uus_dsc_0257

Politsei kõrvaldas autoroolist joobes juhi, kes Tallinna-Narva maanteel kuni 186 km/h kihutas ja peatumissignaale eiras. Kohus määras mehele karistuseks 30 päeva aresti ja konfiskeeris tema sõiduki.

 

Kaius Mölder

Möödunud teisipäeval kella 2.30 paiku märkasid Jõhvi politseijaoskonna politseinikud Tallinna-Narva maantee 162. kilomeetril Narva suunas suurel kiirusel liikuvat sõidukit BMW X5. Ajal, mil auto politseipatrullist möödus, mõõdeti kiiruseks 129 km/h.

Politseinikud andsid sõidukijuhile peatumismärguande, mida juht eiras ja otsustas politseinike eest ära sõita. Lisaks kiirust mõõtnud politseinikele kaasati liiklusrikkuja tabamiseks veel kaks politseipatrulli. Pärast mõneminutilist tagaajamist õnnestus lisapatrullide poolt tekitatud teesulus sõiduk peatada. Vahepeal kasvas põgeneva sõiduki tunnikiirus 186 kilomeetrini.

Sõiduki roolis oli 43aastane mees, kellel tuvastati väärteoks kvalifitseeruv alkoholijoove. Mees peeti kohapeal kinni ja toimetati arestimajja ning tema sõiduk pukseeriti politsei parklasse.

Mehe sõnul eiras ta politsei peatumismärguannet, kuna oli samal õhtul tarvitanud alkoholi ega olnud veendunud, kas tervislik seisund lubab tal sõidukit juhtida. Politsei sõnul oli tegemist paadunud liiklusrikkujaga, kellel oli kinnipidamise hetkel kuus kehtivat kriminaalkaristust, millest kolm seotud joobes juhtimisega. Möödunud aasta suvel konfiskeeriti mehelt joobes juhtimise eest sõiduk ning tema juhtimisõigus peatati.

  1. septembril astus 43aastane mees taaskord kohtu ette. Talle määrati karistuseks 30 päeva aresti ning tema luksusmaastur BMW X5 konfiskeeriti. Lisaks jäi mees taas ilma juhtimisõigusest ja seda üheksaks kuuks. Pärast karistuse lõppemist tuleb mehel sooritada uus liikluseksam, et juhtimisõigus taastada.

Ida prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Annika Elm tuletas meelde, et enne rooli istumist peab juht veenduma, et alkohol on verest täielikult kadunud. Vastasel juhul tuleb sõit edasi lükata või paluda abi lähedastelt. „Joobes juht ei hinda oma sõiduoskusi adekvaatselt ja võib teha ohtlikke ning läbimõtlemata manöövreid, mis lõppevad kurvalt,“ lisas Elm.

„Öine tühi maantee võib ahvatleda kiirust lisama, kuid liigne julgus ja enesekindlus toovad tihti kaasa traagilisi tagajärgi. Enamasti on teelt väljasõidud seotud just suure sõidukiirusega. Seekord õnnestus politseil hulljulge mees ohutult peatada, kuid alati ei pruugi asi nii õnnelikult lõppeda,“ tõdes Elm.