Tarvas valmistas tiitlist unistavale Kaljule peavalu

jalka

Paar vooru enne jalgpalli Premium liiga hooaja lõppu püsib Rakvere JK Tarvas turniiritabeli viimasel, kümnendal real. 34 mängust on teenitud kolm punkti – kaks viigimängudest Narva Transiga ja üks Pärnu Linnameeskonnaga.

Kui rakverlastel pole enam võimalust positsiooni parandada ja tuleb vaikselt hakata atra seadma esiliiga tarvis, siis heitlus Eesti meistrikulla nimel nelja pealinna klubi konkurentsis kulgeb põnevalt – juhib Infonet, kel kogutud 74 punkti, järgnevad võrdselt 72 punktiga Levadia, Kalju ja Flora.

Ükski nimetatutest ei tohi endale eksimusi lubada, sest iga vääratus võib lõpetada lootuse tiitlivõidule. Osavaid kaardipakisegajaid aga leidub kas või Tarva näol, kes pani viimati selle nädala teisipäeval kodusel Rakevere kunstmurustaadionil kaljukate närvid korralikult proovile.

Üksnes Nõmme linnaosas tegutseva profisatsi itaallasest leegionäri Maximiliano Ugge üleminutil löödud 2:1 võiduvärav päästis külalised halvimast, kuivõrd sinnamaani seisid tablool viiginumbrid ning 120pealine publik hoidis paarkümmend minutit ootusärevuses hinge kinni.

Muide, rakverlaste tabamuse eest kandis hoolt 23aastane poolkaitsja Madis Reimal. Pallur, kes vaid paar hooaega tagasi demonstreeris väledaid jalgu rahvaliiga tasemel.

Viimati toimunud Kalju ja Tarvase duell oli lühikese aja jooksul teine järjestikune, sest eelmise nädala laupäeval ristusid nende teed Hiiu kunstmurustaadionil. Seal õnnestus kaljukatel realiseerida kolmest nende kasuks antud penaltist kaks (ühe Rakvere JK Tarva väravavaht Marko Meerits püüdis) ja said raske 2:0 võidu.

Ohtralt kiidusõnu teeninud Meerits oli vaieldamatult kohtumise säravaim mängija – Ats Purje penalti püüdmine ja rida häid tõrjeid ei jäänud märkamatuks ka jalgpalliportaalile soccernet.ee, kelle ajakirjanikud valisid ta matši parimaks.

Eesti koondise ründaja Purje märkis teda mängujärgselt intervjueerinud reporterile naljatamisi, et see mäng viis nad infarkti äärele.

Kaks viimast selle hooaja mängu Premium liigas viivad Tarva kokku esmalt laupäeval, 29. oktoobril kell 13.00 Tallinna FC Levadiaga ja nädal hiljem, 5. novembril kell 13.05 Sillamäe Kaleviga.

Homses kohtumises on peatreener Urmas Kirsi ja kõigi poolehoidjate rõõmuks rivis tagasi eelmise mängu kollaste hoiatuskaartide tõttu vahele jätma pidanud JK Tarva põhikoosseisu mehed Elar Tovstik, Joonas Ljaš ja Jaanus Kaasik.

Publikut kui vaieldamatult ühte olulisemat lüli meeskonnas kutsutakse laupäevaks Rakvere kunstmurustaadionile appi. Pealtvaatajaid kostitatakse tasuta kuuma tee ja maitsvate Päts Sahvri pirukatega.

Andres Rattassep, Margus Martin

Taavi Trasberg (vasakul kollases) versus Sander Puri (paremal mustas) palli pärast võitlemas. Foto: Ain Liiva