“Dorian Gray portreed” mängitakse sel suvel Viinistu katlamajas

NUKU suvelavastus

Eelmisel suvel esietendunud lavastus “Dorian Gray portree” osutus sedavõrd populaarseks, et sel suvel antakse kümme lisaetendust. Kui mullu mängiti NUKU teatri suvelavastust Tallinna vanalinnas asuvas kunagises Heliose kinos, siis nüüd on mängukoht teine – Viinistu endine katlamaja.

Oscar Wilde’i ühe tuntuima teose “Dorian Gray portree” järgi valminud dramatiseeringu autori ja lavastaja Vahur Kelleri sõnul kaalusid nad juba eelmisel aastal lavastuse mängimist Viinistu katlamajas, kuid lõpuks langes valik ikka Heliose kinole. Kui “Dorian Gray portree” mängimine taas päevakorda tuli, ei oldud kindel, kas Heliose kinos lavastust jälle etendada saab. Kuna Viinistust saadi kohe jaatav vastus, otsustatigi minna tänavu uude, mereaaärsesse mängupaika.

Kelleri hinnangul on lavastusel tegelikult väga tugev side Viinistuga, kuna dramatiseering on kirjutatud üle-eelmise aasta pimedal novembrikuul Viinistus ühes mere kaldal asuvas onnikeses. Nii on dramatiseering ja visioon lavastusest sündinud suuresti Viinistu keskkonda arvesse võttes.

Kelleri sõnul tuleb mängupaiga vahetusest tingituna teha lavastuses küll mõned muudatused, kuid oma olemuselt ei olegi mängukohad niivõrd erinevad, kui alguses tunduda võib: “Nii Heliose kinos kui ka Viinistu katlamajas on kõrged laed, kõledad pinnad ja veidike gootilikku hõngu.” Kelleri hinnangul tuleb lavakujunduses küll mõned asjad uuesti läbi mõelda, aga see on pigem huvitav väljakutse.

Kelleri sõnul tasub “Dorian Gray portreed” tulla vaatama ka kõigil neil, kes eelmisel aastal juba Heliose kinos käisid. “Mängupaik on uus ja näitlejadki aasta jooksul midagi juurde õppinud – sellepärast on lavastuses kindlasti palju uusi ja huvitavaid nüansse,” ütles Vahur Keller.

Eva-Lotta Kivi

Väljatõste

Etendused toimuvad 29., 30. juunil, 1., 2., 3., 6., 7., 8., 9. ja 10. juulil kell 19 Viinistu Katlamajas. Peaosas Mart Müürisepp, teistes osades Liivika Hanstin, Kaisa Selde, Lee Trei, Tarmo Männard, Andres Roosileht, Riho Rosberg, Are Uder ning Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti üliõpilased Jaune Kimmel ja Ringo Ramul.

Mart Müürisepp nimitegelasena ilmutab Jaune Kimmeli mängitud Sibyli suhtes jahedust. Foto: NUKU