Selgusid Rakvere Teatri publikulemmikud

lemmik 2 parim lavastus

Rakvere teatri sisehooaja alguses kuulutati välja publikulemmiku hääletus. 6. oktoobril selgusid hääletustulemused ning avalikustati 77. hooajal publikule enim meeldinud mees- ja naisnäitleja ning lemmiklavastus. Lisaks anti üle traditsioonilised teatriordenid.

Oma arvamuse ütles välja pea seitsesada teatri külastajat. Nende häälte tulemusena avalikustati reedel „Lendas üle käopesa“ esietendusel, et publiku lemmiklavastuseks on „Viimane võllamees“. Meesnäitleja kategoorias sai enim hääli Karl-Robert Saaremäe ja naisnäitleja lemmiku tiitliga pärjati Tiina Mälberg.

Karl-Robert Saaremäe lõpetas kevadel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitlemise eriala. Eelmisel hooajal toodi Rakvere teatris välja kaks 11. lennu tudengite diplomilavastust – „Thijl Ulenspiegel“ ja „Kellavärgiga apelsin“. Esimeses neist mängis Saaremäe nimiosa ning teises lavastuses oli kanda mitu rolli – Georgie, kaplani, Alexi isa ning ajakirjaniku. Hetkel on Karl-Robert vabakutseline.

Tiina Mälberg on töötanud Rakveres alates 1997. aastast. Tänavu tähistas ta oma 20. aasta tööjuubelit. 77. hooajal kuulus tema rollide hulka Alice Wade lavastuses „Viimane võllamees“ ja ema ning Toffi lavastuses „See kõik on tema“.

Teine osa pidulikust õhtust kuulus teatriordenite üleandmisele. Mitut liiki teatriordenid asutas Rakvere Teater 2002. aastal ning nendega tänatakse neid, kes teatrile toeks ja abiks olnud.

Mängupartneri ehk koostööpartneri ordeniga pärjati sel korral kaht ettevõtet – AS Lajos ja OÜ Raum, kes mõlemad pakkusid teatri suvelavastustele mängupaika.

Külalislahkuse orden antakse parimale võõrustajale läbi hooaja ja sel korral osutus tunnustatuks Paide Kultuurikeskus.

Kolmas orden kannab Teatritruuduse nime ning on mõeldud teatrikülastajale, kes hooaja jooksul kõige sagedamini tee Rakvere Teatrisse leiab. Selleks osutus Ants Kaldoja.

 

Publiku lemmiklavastuse „Viimane võllamees“ lavastaja Üllar Saaremäe.

Fotod: Helen Solovjev