Eesti soovib hakata üleilmselt renoveerimistarkust jagama

ühistud

Kolmapäevast tänaseni leiab Tallinnas aset elamumajanduse tippsündmus, kui esmakordselt saabusid ühisele kokkusaamisele kolm kõige mõjukamat elamuvaldkonna ühendust: Euroopa elamuorganisatsioonide ühendus Housing Europe, ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni Elamu-ja Maamajanduskomitee ning Rahvusvaheline Elamukooperatiivide Liit.

Maailma kolme mõjukama elamuvaldkonna ühenduse esindajad väisavad Tallinna Housing Europe üldkogu raames, mis toob esmakordselt Eestisse kokku ligi 100 elamuvaldkonna tippjuhti ja eksperti üle maailma.

Tippkohtumine algas 6. juunil Tallinnas Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe elamumajanduse ad-hoc töögrupi aruteludega muutustest elamumajanduses ning päevakavasse mahtus ka mitme Tallinna innovatiivse projektiga tutvumine.

„Eesti renoveerimiskogemus on üle ilma palju tähelepanu saanud ning iseäranis Euroopas eeskujuks. Meie kogemustest nii kortermajade renoveerimise kui ka korteriühistute alal käivad õppimas paljud teised Ida-Euroopa riigid, kus üleminekuprotsessid alles pooleli,“ rääkis Housing Europe’i ad-hoc töögrupi juht ja Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse juhatuse liige, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

„Eesti Korteriühistute Liidu koolituskeskus on nimetatud ka rahvusvahelist tunnustust omavaks ÜRO Eluasemeharta ametlikuks õppekeskuseks ning koolitustega soovime üleminekuprotessides riike kogu maailmas jätkuvalt aidata. Meie rohkem kui kahekümneaastast ühistuliikumise- ja koolituskogemust väärtustatakse nii kodus kui ka üleilmselt,“ tundis Jaadla heameelt.

Tippkohtumise avapäevale järgnes 7. juunil toimunud rahvusvaheline konverents „Digitaalsed linnad – elamisväärsus ja taskukohasus“. Konverentsi peakõnelejaks oli tehnoloogiavaldkonna eestkõneleja ja urbanist, endine Nokia disainiosakonna juhataja ning bestselleri „Nutilinna vastu“ autor Adam Greenfield.

Lisaks Adam Greenfieldile astusid Euroopa elamuvaldkonna tähtsaimal aastakonverentsil üles Arhitektuurikeskuse juht Raul Järg, Eesti Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Jüri Rass, Tallinna abilinnapea Eha Võrk, mitmete Euroopa elamuühenduste esindajad jpt.

Osalejaid tervitasid Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe president Cédric Van Styvendael, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, Tallinna linnapea Taavi Aas ja Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

Kuulutaja

Konverentsilisi tervitas Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe president Cédric Van Styvendael.

Foto: Eesti Korteriühistute Liit