Elina Born võistleb homme „Eesti laulu“ finaalis

born

Lääne-Virumaalt Lehtsest pärit lauljatar laulab homses finaalis koos Stig Rästaga laulu „Goodbye to Yesterday“.

„Olen väga õnnelik tüdruk!“ rõkkas Elina Born sotsiaalmeedias pärast poolfinaalist edasipääsu ja tänas kõiki helistajaid, kes tema poolt hääletasid.

Tõnu Lilleorg

Poolfinaalijärgses intervjuus Õhtulehele ei välistanud Born, et laulu esitusel finaalis tuleb muudatusi lavakujunduse ja kostüümide osas. Samuti mainis ta, et finaalieelsel nädalal tahaksid nad kaasartistiga hoida rahulikku olekut ja mitte üle mõelda. Selline hoiak on arusaadav, sest algab ju homme võistlus sisuliselt otsast peale, kui suurel Nordea kontserdimaja laval hakkavad võidu eest võistlema 10 esinejat ning kõik laulud lauldakse otse.

Teise poolfinaali zhüriis olnud muusikakriitik Valner Valme paigutas Borni-Rästa laulu oma punktitabelis teisele kohale, kohe pärast Paide bändi Kali Briis Band. „Mina panin Stigi ja Elina loole 9 punkti. Tegemist on vastupandamatu hitiga, millel suurepärane kompositsioon, vinge kitarr, äge duett, hiilgavad vokaalsed esitused eraldi. Meloodia niidab. Lauldud sümpaatselt ka selle poolest, et kumbki esitaja ei röögi ega pinguta üle, küll aga on palas täies hinges sees, see on näha ja kuulda,“ rääkis Valme.

Tema sõnul on laulu heliline kujundus hästi paigas, midagi pole ülearu. „Haarab ka see, et midagi on justkui varjus, vaka all hoitud, seetõttu pulbitsemas. Sobiv mustvalge pilt poolfinaalis lisas kogu kompotile cool’i. Elina Born on kõvasti edasi läinud nende mõne aastaga, mis ta lavadel on, küpsemaks saanud. Ma loodan, et lool läheb finaalis hästi. Tundub, et tegemist on sellise murdjaga, mis meeldib nii rahvale kui kriitikutele,“ ütles muusikakriitik.

Borni ja Rästa laulu kiitis sotsiaalmeedias ka telesarjade lavastaja Gerda Kordemets. „Esitus meeldis mulle ka väga, ilma eputamiseta, sissepoole pööratud, siiras.” Lavastaja sõnul näib laulu autor Stig Rästa olevat väärika olemisega noormees, kes on ka aus oma loomingus.

Homset finaali juhivad Marko Reikop ja Henrik Kalmet ja seda näitab ETV.

Elina Born ja Stig Rästa poolfinaali ajal ETV stuudios, kui hääletustulemused ei ole veel selgunud. Foto: Liisa Põder