Mõedaku spordibaasis puhuvad uued tuuled

moedaku

Alates selle aasta märtsist on Mõedaku spordibaasi ametlik haldaja MTÜ Rägavere Valla Huviklubi. Ametlik selles mõttes, et tegelikult ajab MTÜ spordibaasis asja juba aasta algusest.

 

Aivar Ojaperv

 

Uued eestvedajad loodavad taastada Mõedaku baasi kunagise tuntuse. Aga selleks, et konkurentsitihedas maailmas ellu jääda, ei saa loota enam ainult suusahooajale ja suviste spordilaagrite korraldamisele, vaid juurde tuleb leida uusi teenuseid ja tegevusi.

 

Ei künnagi suusaradasid üles

„Kuna MTÜ Rägavere Valla Huviklubi alustas oma tegevust motospordiga, siis kardetakse ekslikult, et oleme ühed hullud, kes künnavad oma tsiklite ja ATVdega nüüd spordibaasi täitsa üles,“ lausus spordibaasi uus juhataja Kristiina Tänavots. „Tegelikult pole see kaugeltki nii. Traditsiooniliste asjadega tahame kindlasti jätkata, aga uusi tegevusi tuleb juurde. Sealhulgas muidugi ka ekstreemmatkad ATVdega.“

Mõedaku baasi omandivorm on mitu korda vahetunud, viimati tegeles selle haldamisega omanikuks olev vald ise. Aga spordibaasi majandamine pole õigupoolest omavalitsuse ülesanne ja seepärast on viimatine otsus, et baas antakse MTÜ kasutusse, ilmselt mõistlik.

„Vallaga on meil suhted head, nõu ja jõuga aitavad sealsed eestvedajad meid alati,“ kinnitas Tänavots.

Lisaks spordibaasile endale sai MTÜ oma haldusalasse ka 17 hektarit baasi ümbritsevat maad. „Ruumi on, aga samas peame arvestama, et siin on looduskaitseala ja palju piiranguid,“ tõdes juhataja.

Üks uutest teenustest Mõedakul on paintball – see uus moeharrastus, kus värvigraanulitega laetud relvadest saavad teineteist tulistada nii lapsed kui ka täiskasvanud. Nagu mainitud, jätkatakse tegevust ka n-ö motoriseeritud aladel – Rägavere Valla Huviklubil oli krossirada baasi vahetus läheduses juba varem. Aga Viru suusamaratoni jääb korraldama teine organisatsioon – MTÜ Mõedaku.

„Tööd on palju,“ kinnitas Tänavots. „Peamaja oleme jõudnud juba kõpitseda, aga korvpalli- ja tenniseväljak on nii amortiseerunud, et need tuleb ilmselt täiesti uued ehitada. Tahame korda teha ka peamajast eemal oleva vana sauna, kuid jätta selle ajastuhõnguliseks.“

 

Laager tehnikahuvilistele lastele

Alates juuni lõpust hakkab Rägavere Valla Huviklubi korraldama tehnikalaagreid lastele vanuses 9-12 aastat. „Meil on 8 ATVd ja 6 hobibagi,“ rääkis Tänavots. „Noortele pakuvad need kindlasti huvi. Korraldame kolm kolmepäevast laagrit: juuni lõpus, juulis ja augustis. Hind on 115 eurot lapse kohta, hinna sees on nii ööbimine, toit, koolitus kui ka ATVde ja bagidega sõitmine.“ Täiendavat infot saab meiliaadressilt info@moedaku.eu.

 

Kristiina Tänavotsa kinnitusel tuleb Mõedaku spordibaasi edukaks majandamiseks leida traditsiooniliste tegevuste kõrvale uusi. Foto: Aivar Ojaperv