Grossi Toidukaubad jõudis Põlvasse

Põlva sai endale uhiuue bussijaama, milles asub ka Grossi Toidukaubad. Foto: Viljar Albi

Täpselt nädal tagasi, 10. detsembril avati Põlvas Grossi Toidukaubad, mis on osa vastvalminud bussijaama modernse lahendusega hoonest. Kliendid võtsid kaupluse väga hästi vastu – järjekordade lühendamiseks lisati algselt paigaldatud kolmele kassale esimese nädala jooksul ka neljas.

Katrin Uuspõld

Peatus Põlva OÜ erainvesteeringutel rajatud bussijaama-kompleksi kogupindala on 2000 m2, millest 1500 m2 on toidupoe päralt. Bussijaamas on kaheksa ooteplatvormi ja 110-ruutmeetrine ootesaal, tualettruumid, bussijuhtide puhkeruum, ekraanid bussiliinide sõiduaegadega ja infokiosk, kus on kättesaadav portaal web.peatus.ee. Oma koht on kompleksis ka Apotheka apteegil, DPD ja Itella pakiautomaatidel, valmis on ka kohvikuruumid, mis ootavad rentnikku.

„Bussijaam oli väga õnnetus seisus, kole ja vananenud. Positiivne on see, eriti Põlva kontekstis, et seda ei renoveerinud mitte omavalitsus ega riik, vaid see on erasektori investeering,“ rääkis Põlva vallavanem Martti Rõigas. „On hea meel, et ei tehtud kõige lihtsamat, vaid nüüd on Põlval tõesti ilus ja modernne visiitkaart, mis tervitab bussireisijaid.“

Vana bussijaama ostnud transpordiettevõtjad lammutasid kevadel ajale jalgu jäänud hoone ning ehitasid seitsme kuuga uue bussijaama koos äripindadega.

Grossi Toidukaupade jõudmine Põlvasse tõi avamispäeval kohale palju kliente. Foto: Viljar Albi

„Poodidel on kolm tingimust: asukoht, asukoht, asukoht. Ja meie arusaama järgi on see rendipind toidupoele väga hea asukoht. Oleme tuiksoonel. Põlva on pikliku kujuga linn ja oleme kohe bussijaama kõrval elamurajoonis,“ märkis Grossi Toidukaupade omanik Oleg Gross. „Kui me Võrus 2015. aastal poe avasime, olime võtnud sihiks ka Põlva. See on meile logistiliselt väga oluline, sest Põlva kaudu Võrusse on ainult mõni kilomeeter pikem tee kui Tartust Võrusse ehk logistiliselt kaasneb väga väike lisakulu.“

Ettevõtja märkis, et Lõuna-Eestis on Grossi Toidukaupade kett edukas Võrus, Viljandis, Põltsamaal, Jõgeval ja see annab julgust piirkonnas edasi areneda, plaanis on avada poed ka Antslas, Mustlas, Karksi-Nuias, Abja-Paluojal, Kilingi-Nõmmel.

„Põlva pood läks ääretult võimsalt käima, seda ei oleks uskunud. Esimeste päevadega oli käibelt meie kaupluste seas TOP kolmes. See näitab, et rahvas ootas seda väga, meie hinnad on tarbijasõbralikud,” rääkis Oleg Gross. „Peame vabandama, et üksikud kaubad lõppesid ära, sest me ei olnud arvestanus nii suure melu ja rahvahulgaga, parklad olid täis ja esimestel päevadel oli kassades pidevalt järjekord. Panimegi üles neljanda kassa, et inimesi mitte pahandada – ega kassasabas ootamine rõõmu ei tee.“

Kuna kauplus kohalike poolt väga hästi vastu võeti ja lisakassa avati, võetakse juurde ka veel personali. „Põlvas maksame palka alates 900st eurost,“ nimetas Gross.

„Meeskond on meil hästi kokku sulandunud, kõik on väga positiivsed,“ märkis Põlva kaupluse juhataja Angelika Pruuli. „Pood on suur ja avar, kaubavalik on hea, hinnad on soodsad. On silma jäänud, et on tervislikke tooteid ostvaid kliente, näiteks ostetakse laktoosivabasid tooteid. Väga hästi ostetakse letist jahutatud liha, seal ees on kogu aeg järjekord.“

Oleg Gross märkis, et on näha, et Põlvas on tõsised Eesti inimesed, kes armastavad Eesti toitu. „Tallinnas on näiteks teatud piirkonnas eelistatakse valmistoitusid. Maapiirkonnas liigub rohkem toitu, millele peale vaadates saad aru, mida sa ostad ning millest saad kodus ise toitu valmistada,“ ütles Gross.

Põlva vallavanem Martti Rõigas nentis, et konkurents toidupoodide vahel on inimeste jaoks ainult hea. „Niipalju kui ma siit-sealt kuulnud olen, on Grossi Toidukaupu siia väga oodatud, just eakate poolt. Inimesed tahavad tänapäeval valikud, räägitakse, et Võrus ja Tartus on, miks meil ei ole,“ rääkis Põlva vallavanem, kes ise ei ole veel jõudnud oste sooritada, kuna mööda sõites on parkla alati väga täis olnud – ootab hõredamat hetke.

Mis puutub aga sellesse, miks võiks kaugema kandi inimesed võtta ette teekonna Põlva kanti, toob vallavanem välja statistika järgi sihtkoha number üks – Taevaskoja. „Meil on väga suur vald, lisaks Taevaskojale on Põlva vallas ka Mooste oma uhke mõisaga, kus toimuvad kontserdid. Põlva linnas on uusi asju tulekul – tuleval suvel avame linnakeskkonnas Põlva järvel veelauapargi, mis on ringsüsteemis ja kus on ligi 600 meetri pikkune rada. Eestis on seni ainult üks selline, Põltsamaal. Nii et arvan, et meil on ka noortele üle Eesti midagi pakkuda,“ rääkis Martti Rõigas.

Esimesed päeva Põlva Grossi Toidukaupades on olnud väga rahvarohked. Foto: Viljar Albi