Virumaa lapsed said kokku päästelaagris

Virumaa päästelaagri avamine 7. augustil. Foto: päästeamet

Neljandat korda Ida- ja Lääne-Virumaa lastele korraldatavas päästelaagris osaleb 104 eesti, vene ja ukraina noort. Esmaspäevast tänaseni Ida-Virumaal Aa külas toimuvas laagris said kokku 7- kuni 18-aastased kahe maakonna enamasti Virumaa päästeala noorteringides möödunud õppeaastal osalenud last, võrdselt eesti- ja venekeelsetest peredest. Ukraina sõjapõgenike laste laagrisse leidmisel olid korraldajatele abiks Lääne- ja Ida-Virumaa omavalitsuste liidud.

Laagri projektijuhi Helen Potmani sõnul viiakse noortele läbi arendavaid ja õpetlikke tegevusi. „Päästeala huviringide lapsed saavad osaleda mitmetes praktilistes tegevuses. Oleme seadnud olulisele kohale turvalisuse ja kogukonda panustamise teemad. Seejuures on laagri tegevustes läbiv eestlaste, venelaste ja ukrainlaste lõimumine,“ selgitas Potman laagri alul. Tema sõnul osalevad laagris Mäetaguse, Jõhvi, Narva, Purtse, Simuna, Aseri, Aasukalda ja Kadrina noorteringide lapsed.

Temaatilised laagripäevad tegid lisaks päästjatele huvitavaks politseinikud ja meedikud. Kõige vanemad laagris osalejad harjutasid terve nädala demoesinemiseks, kus näidata oma oskusi väljakutsetele reageerimisel ja päästetööde teostamisel.

Noorte päästelaagri korraldamist toetasid lisaks päästeametile sel aastal Ameerika Ühendriikide ja Rootsi suursaatkonnad Eestis. Laagrit külastasid Ameerika Ühendriikide suursaadik George P. Kent ja Rootsi suursaadik Ingrid Tersman, päästeameti peadirektori asetäitja Andreas Anvelt ja Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann. Traditsiooniliselt istutasid külalised laagriplatsile õunapuu.

Sellel aastal oli laagris igal lapsel võimalus osaleda Ameerika Ühendriikide suursaatkonna meepurgi sildi konkursil. „Kuna suursaatkonnas kasvatatakse mesilasi, siis on tavaks saatkonnal kinkide oma külalistele meepurk. Nüüd soovisid saatkonna töötajad laste abi sellele meepurgile sildi tegemisel,“ lisas Helen Potman. 104 lapse joonistuse seast valib laagripersonal 25 parimat tööd ning seejärel valib juba saatkond oma lemmiku, kes saab saatkonna poolt auhinna.

Laagri päevaste tegevustega saab end kursis hoida sotsiaalmeedia kaudu: Facebookis „Virumaa Päästelaager“ ja Instagramis „Virumaa_laager“.

Esmakordselt korraldati Virumaa päästelaagrit 2019. aastal ja seda külastas ka Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. 2022. aastal osales laagris 103 eesti, vene ja ukraina last ning laagrit külastasid Ameerika Ühendriikide saatkonna pressi- ja kultuuriatašee ning aseatašee ja siseministeeriumi kantsler Tarmo Miilits.

Kuulutaja