Väike-Maarja koolilapsed üllatasid poemüüjaid ja apteekreid

„Viimaks on ka meid märgatud!“ ütles Väike-Maarja Grossi Toidukaupade kaupluse juhataja Riina Nirgi, kui oli saanud kohaliku kooli lastelt tänutäheks kaela puidust südame. Lisaks temale tulid liigutuspisarad silma kõigi kolme Väike-Maarjas tegutseva kaupluse ja kahe apteegi töötajatel – koroonapiirangute aja eesliinitöötajatel.

Katrin Uuspõld

Nimelt tekkis juba kevadel Väike-Maarja gümnaasiumi direktor Marje Eelmaal mõte, et võiks kuidagi omakandi eesliinitöötajaid tänada. Kooli juhtkond arutas, keda võiks oma kogukonnas märgata ning leidis, et just kaubandustöötajad ning apteekrid on vähem tähelepanu saanud.

„Kui lastega loovuse tunnis arutlesime tänulikkuse üle, siis jõudsid ka nemad sama sihtgrupini, sest nendega puutume me igapäevaselt kokku ja ilma hakkama ei saa,“ rääkis kooli huvijuht Helina Lükk.

Nõnda sündisid distantsõppe ajal 5. klassi lastel meeskonnatööna vaimukad ja südamlikud luuletused, mis pühendatud loosi tahtel ekstra Konsumi, Grossi Toidukaupade, Georgi kaupluse, Väike-Maarja apteegi ja Benu apteegi töötajatele. Tööõpetuse õpetaja Aivo Urbasega tehti puidust väikesed südamed kaelariputamiseks igale eesliinitöötajale ning suuremad südamed kollektiividele.

Sel nädalal teisipäeva hommikul laulis mudilaskoor kõigile müüjatele-apteekritele ja loeti ette luuletused.

„Lapsed olid väga ärevil, nende jaoks oli see tähtis moment, sest ei ole saanud väga ammu esineda ega koos midagi teha. Koolipere on sellest suurt puudust tundnud,“ märkis huvijuht Helina Lükk.

Lapsed nautisid esinemist ja kuulajad olid liigutatud. „Pisar tuli silma küll,“ tunnistas Grossi Toidukaupade Väike-Maarja poe juhataja Riina Nirgi. „Arvan, et võiksime neid südameid nüüd uhkusega mõnda aega poes kaelas kanda – meid on märgatud.“ Suure südame lubas ta aga riputada personali puhkeruumi, et see oleks kogu aeg silme ees.

Nirgi märkis, et nende kahekümneliikmelise kollektiivi jaoks möödus koroonapiirangute aeg selles osas hästi, et kogu personal jäi terveks. „Kliente oli tol ajal vähem, kuid ostukorvid suuremad – selles mõttes oli rahulikum. Püüdsime säilitada positiivsust ja üksteist toetada, sest enamikul on lapsed, kes olid koduõppel. Aga saime üksteisega muresid jagada,“ ütles Nirgi.

Kahepoolne rõõm: Väike-Maarja gümnaasiumi lapsed tegid südamliku tänukingituse oma aleviku poemüüjatele ja apteekritele, kes pingelisel ajal tööpostil olid ning tähelepanu saanud olid liigutatud märkamisest. Foto: Helina Lükk