Grossi Toidukaubad laienes Vokasse

_IGP8249 _IGP8252

Toila vallas Voka alevikus avati Grossi Toidukaubad kauplus, see oli ettevõttel kuu aja jooksul juba teine avapidu Ida-Virumaal.

Liisi Kanna

Mai alguses avas klientidele uksed Grossi Toidukaubad kauplus Kohtla-Järve lahuslinnaosas Orus, äsja lisandus ettevõtte kaupluste nimekirja Voka.

Kauplus ja kool on esmatähtsad

AS OG Elektra omanik Oleg Gross rääkis, et mõlema väikeses kohas avatud kaupluse puhul on tegu regionaalse projektiga. „Kui tahad, et elu Eestis edasi läheks, et ka Ida-Virumaal elu edasi läheks, siis on esmase tähtsusega kindlasti kauplus, nii nagu ka kool,“ selgitas Gross Oru ja Voka kaupluse olulisust.

Ta meenutas seejuures, et Oru kaupluse ehitamise ajal võis näha, kuidas kohalikud lapsed tulid bussiga Jõhvist koolist. „Kui ei ole kooli ega toidukauplust, siis miks peaksid inimesed tahtma seal elada?“ püstitas ta küsimuse.

Kui koolide paiknemine ja hariduse tagamine on suuresti riigi teha, siis kaupluste osas saavad panustada eraettevõtjad. Gross nentis, et kuna eraettevõte peab teenima kasumit, siis on selge, et tegutsetakse linnades ja kohtades, kus nõudlus on suur. Samas võiks ka väiksematesse kohtadesse panustada, kus poed muidu välja surevad. „Suured ketid, kellel on jõudu, võiksid kõik leida vahendeid, et ka selliseid projekte ette võtta,“ toonitas ettevõtja.

Tulevikku vaadates märkis ta, et ka Grossi Toidukaupadel on muidugi plaan jätkata laienemist suurematesse linnadesse. „Sihikul on meil Narva, kus elab ikkagi 60 000 inimest.“

Sortiment

Kuigi Orus ja Vokas ei avatud kaupluseid lootuses märgatavat kasumit teenida, loodab ettevõtja, et need ka suurt kahjumit tooma ei hakka. „Aastaringselt jääb Oru kindlasti ühtlasema müügiga kaupluseks, Vokas on suvehooajal arvatavasti suurem käive. See on mereäärne kant, kus asuvad inimeste suvekodud,“ sõnas Gross. „Ostjaskond on Vokas veidi suurema ostujõuga ja ka sortiment tuleb meil seal teine,“ lisas ta.

„Sortiment on kauplustes selliste väikeste asulate kohta suhteliselt lai,“ rääkis Gross, lisades, et sortimendi määramisel mängib olulist rolli ka see, kui palju ruumi on. „Need kohad oleksid eeldanud väiksemaid kaupluseid. Kuna tegime kaupluste hooned täies mõõdus korda, siis võimaldas ruum ka sortimenti laiendada.“

Kaubavalikust tõstis omanik esile eestimaist sealiha. „See on vaieldamatult meie trump,“ rõhutas ta.

Nii Oru kui Voka kauplus on kahe kassaga ning kogu inventar on uus. „See aeg on ammu möödas, kus kasutatud või vana inventari paneksime,“ sõnas omanik. Voka kaupluses saab arvatavasti tööd kaheksa inimest ja see on avatud iga päev.

_IGP8236

Voka elanikud ootasid Grossi Toidukaubad kaupluse avamist väga. Foto: Üllar Lehesoo