Grossi Toidukaubad Viru ralli tuleb taas

gg

15.-16. juuni toimub Eesti autoralli meistrivõistluste etapiks olev Grossi Toidukaubad Viru ralli, mille keskmeks on Kehala ring.

Liisi Kanna

Üle nelja aasta toimub taas Lääne-Virumaal rahva poolt oodatud ja armastatud Viru ralli. Võistluse korraldamise eestvedajateks olevad Andres Ots ja Madis Halling rääkisid, et ettevalmistused algasid eelmise aasta lõpus. „Raja planeerimisega läheb ju üsna kaua aega,“ märkis Ots.

Korraldajate sõnul on Viru Rallile registreerunud 65 ekipaaži. „Kõik kiiremad on kohal – eesotsas Georg Grossiga,“ rõõmustas Andres Ots.

Madis Halling lisas, et rallist võtab osa rahvusvaheline võidusõitjate seltskond. „Lisaks eestlastele on esindatud viis rahvust: ukrainlased, hispaanlased, venelased, soomlased ja lätlased,“ loetles korraldaja.

Katsed Viru-Nigula vallas

Reedel toimub kaks kiiruskatset Viru-Nigula vallas – võistlus avatakse kell 18 Kundas. „Start ja poodium asuvad Kunda linnas Grossi Toidukaupade kaupluse ees. Autod suunduvad sealt esimesele kiiruskatsele, mis on 11,2 kilomeetrit pikk kruusakatse,“ rääkis Ots.

Seejärel naasevad võistlejad Kundasse ning orienteeruvalt kell 19.30 algab 2,33 kilomeetrine Kunda linnakatse. „Kunda linnakatset on hea jälgida Grossi Toidukaupade kaupluse parklast või Kunda Gümnaasiumi lähedaselt ringteelt,“ andis Ots rallihuvilistele soovitusi.

Kunda linnakatse on pealtvaatajatele tasuta, kruusakatse piletihinnaks on viis eurot. Kümme eurot maksva rallipassiga pääseb aga ka kõikidele laupäevastele kiiruskatsetele.

Terveks päevaks tegevust Kehalas

Laupäeval sõidetakse kokku seitse kiiruskatset ning peamiseks keskuseks on Kehala uuenenud autospordikompleks. „Vinni kiiruskatse osana läbivad võistlejad kompleksi kahel korral ning ralli kõige viimaseks kiiruskatseks on mees-mehe-vastu paarisraja sõit Kehalas,“ rääkis Andres Ots, lisades, et kohe pärast seda toimub sealsamas ka autasustamine.

„Nii et Kehalas on tegevust terveks päevaks – alates kella 12st kuni umbes poole seitsmeni. Kohapeal on toitlustus, mängib KUKU Ralliraadio ning pakutakse mitmesugust meelelahutust,“ julgustasid korraldajad saama Viru Rallist osa just Kehala ringil.

Täpsemad rallikaardid ja sõitjate nimekirja leiate järgmise nädala Kuulutajast.

Georg Gross – Raigo Mõlder Tallinna rallil, mille nad ka võitsid.

Foto: Rando Aav / rally.ee

 

VIRU RALLI TEEDE SULGEMISE INFO

Viru-Nigula vallas

SS 1. Karjääri – Pärna – Kuura – Malla – Mäeveeru, tee suletud reedel 15.06 kell 18.00-20.50.

SS 2. Kunda linnas suletud osaliselt järgmised tänavad: Rakvere mnt – Rahvamaja tn – Koidu – Aia – Mäe – Kalda – Kasemäe, tänavad suletud reedel 15.06 kell 18.20-21.20.

Vinni vallas

SS 3. Kaasiksoo – Lavi – Rihula, tee suletud laupäeval 16.06 kell 9.00-11.50.

SS 4. / 6. Sae – Aravuse – Männikvälja, tee suletud laupäeval 16.06 kell 9.30-14.50.

SS 5. / 7. Vinni – Kehala – SaueauguKantküla, tee suletud laupäeval 16.06 kell 11.35-16.50.

SS 8. Sonda – Mädaja – Rihula, tee suletud laupäeval 16.06 kell 15.15-17.40.

Palume mõistvat suhtumist.

Viru ralli korraldusmeeskond