Grossi Toidukaupade Mähe poodi käis avamas ootamatult palju rahvast

Mähe1Grossi Toidukaubad avas kolmapäeval uue kaupluse Tallinnas Mähel. Omanimelise kaubandusketi omanik Oleg Gross ei lootnud, et sellest kujuneb midagi suurt, sest kõnealune pood asub vaikses aianduspiirkonnas, kus talvel elanikke vähe, ja lisaks on Mähe oma 420ruutmeetrise kasuliku pinnaga üks väiksemaid ketis. Läks aga vastupidi.

“Ma olin siiralt üllatunud, et rahvast nii palju on,” rääkis Gross kolmapäeva pärastlõunal. “Praegu on kell juba pool neli, aga saba on ikka taga. See on terve päev nii olnud. Samas, kui järele mõelda, siis võib-olla polegi rahva hulk nii suur üllatus: meie kett on ju Tallinnas mitme kauplusega esindatud, me pole enam mingid tundmatud tüübid kusagilt Virumaa põldude vahelt.”

“Vastuvõtt oli väga soe,” kinnitas kaupluseketi omanik ja lisas: “Algus näitab, et vaatamata väiksusele hakkab sellel kauplusel hästi minema.”

Rahul olid ka kaupluse esimesed külastajad hommikul kella 10 ajal. “Meil pole siin läheduses ühtegi kauplust,” põhjendas üks Mähe elanik, kes palus end Mareks kutsuda. “Aianduspiirkond küll, aga püsielanikke on siin ikka üksjagu. Suvel on rahvast muidugi rohkem. Kui leib-sai otsa saavad, siis ei hakka ju bussiga Piritale sõitma, hea, kui kodu juurest esmatarbekauba kätte saad. Grossi kaubavalikuga ma varasemast tuttav pole, eks proovin nüüd kulinaariatooted ka ära.”

“Omatoodangu vastu oli huvi elav,” kinnitas Oleg Gross. “Ja mis veel silma jäi: keskmine ostukorv oli tublisti suurem kui teiste kaupluste avamispäeval. Eks Mähel elav ja suvitav rahvas on ikka rikkam kui mõnes maapiirkonnas või ka näiteks Lasnamäel.”

Uues kaupluses on 12 töötajat, kliente teenindab 2 kassat. “Kitsas on muidugi,” võttis Gross omaks. “420 ruutmeetrit on vähe mis vähe, aga ruumi laiendamiseks pole. Püüdsime kauba sortimendi valida nii, et oleks nii palju, kui vaja, ja nii vähe, kui võimalik. Näiteks tööstuskaupade alla liigituvat kraami selles poes praktiliselt pole.”

 

Aivar Ojaperv