Henrik Normann alustas uue monotükiga ringreisi

intekas

Lavaloo pealkiri on “Henrik Normanni uskumatud seiklused New Yorgis” ja näitleja sai selleks inspiratsiooni tänavu jaanuaris toimunud puhkusereisist sellesse suurlinna.

Tõnu Lilleorg

Varem oli Normann 8,4 miljoni elanikuga linnast vaid läbi sõitnud, nüüd aga tahtis nädalakese kohapeal olla, Broadwayl teatris käia ning linna ja selle inimestega tutvuda. Peagi hakkas ta märkama ootamatuid, naljakaid seiku, mis teda turistina aega veetes iga päev tabasid. Ta otsustas need juhtumised üles märkida ja tagasi koju saabunud, jõudis mees otsusele, et tegu on suurepärase materjaliga uueks monotükiks.

Tutimütsiga teatrisse

“Näiteks kui käisin tänaval lakk-kingadega, siis kõik vaatasid mind, nagu ma oleks kummikutega presidendi vastuvõtule tulnud,” muljetas näitleja saatele “Hommik Anuga” antud intervjuus. Seejärel märkas näitleja, et kõik käivad tossudega. Poodi minnes nägi ta sobivat tossupaari hinnaga 30 dollarit, kuid kassas selgus, et maksta tuleb 36 dollarit, kuna lisandub mingisugune maks.

Toidukohtades lisati aga arvele kohustuslik jootraha. Kuulutajale selgitas Normann, et Euroopas on tipi maksmine kultuuri või tunde küsimus, seal pannakse see aga kohe arvele juurde, kuna palgad olevat väidetavalt väga väikesed.

Eestist tulnud inimesele on New Yorgi arhitektuur ja mastaabid muljetavaldavad. Kuna Normanni hotellituba asus 49. korrusel, sai ta nautida suurepärast vaadet linnale. “Sealt ülevalt alla vaatamine tekitab jumaliku tunde,” ütles ta.

Näitleja käis Broadwayl vaatamas ka lavastust “Ooperifantoom”, mille pilet maksis 100 dollarit. Kusjuures sedasama lavastust mängitakse selles teatris juba alates 1982. aastast. “See on päris ulme, meil siin ei osatud siis veel vabadusest undki näha,” kommenteeris Normann nähtud lavastuse pikaealisust.

Samuti hämmastas teda, et inimesed käivad New Yorgi teatris tänavariietega. Üks külastaja istus saalis koguni tutimütsiga.

Normann langetas kaalu

New Yorgi juures meeldis Normannile inimeste avatus ja turvalisus. Lisaks puhkamisele filmis Normann koos sõbranna Kati Jägeliga video laulule “Saluut”, mida Youtube´is näha saab. “Filmisime ka öösel ning kordagi ei tekkinud tunnet, et peaks selja taha vaatama,” märkis näitleja. “Kõigil on küll kiire, kuid kui näiteks teed küsida, juhatatakse lahkesti. Inimesed on avatud ja abivalmis, kasvõi tullakse sinuga paar tänavavahet kaasa, et täpselt näidata.”

Ringreis, kus kuu aja jooksul toimub 20 etendust, algas esmaspäeval Türil. Kuigi maht on kõrvalt vaadates üsna suur, ei pabista Normann. “Tunnen end väga kergelt, tunne ja söögiisu on head, olen ka 4-5 kilo alla võtud, nii et usun, et need 20 etendust lähevad ludinal. Eks omajagu kogemust ole ka, mullu suvel mängisime “Miljonite lemmikut” 18 etendust praktiliselt jutti,” ütles Henrik Normann mõni tund enne esietendust.

Usutavasti pakub etendus ka publikule huvi, praegu on etendus Piletilevi piletite müügiedetabelis auväärsel teisel kohal.

Keset New Yorgi kividžunglit tunneb Henrik Normann end mugavates tossudes üsna hästi. Foto: Komöödiateater