Hoidkem emasid!

Kõige soojemaid tundeid isegi armetult külmal kevadkuul tekitavad mõtted emaks olemisest, mälestused oma emast ja vanaemast.

Olla ema, see tähendab nii paljut. Mikromuredest joovastavate õnnehetkedeni. Emaarmastus on asendamatu ja kõigile emadele ning vanaemadele ja vanavanaemadele oleme tänulikud just selle hoole ja armastuse eest.

Igapäevaselt ruttame argipäevastes askeldusetes ja võtame koosolemist iseenesestmõistetavalt. Suur rõõm, kui teie kõrval on veel need kõige ägedamad ja kallimad naised, kes oma elutarkusega aitavad, annavad tuge, hoogu ja inspiratsiooni. Suur rõõm, kui nad on teie elus olnud. Sest armastuse tarkus on nii põlvest põlve edasi antud ja elab edasi järeltulijates. Ka mälestused on armsad ja kallid.

Soovin, et emadepäev ei oleks oma olemuselt vaid kord aastas, vaid et emasid märgataks ka muul ajal. Ema, kes askeldab siis, kui pere juba magab. Ema, kellel on alati head nõu anda, kui ise hästi lahenduseni ei jõua. Ema, kes lõpetab käsilolevad tegevused, kui sina teda vajad. Ema, kes salaja muretseb kordades rohkem kui välja näitab, ja ema, kes on sinu üle maailma uhkeim iga rõõmusõnumi ja kordamineku pärast. Ema, kes on alati olemas. Tegelikult ka siis, kui teda enam äkki ei ole.

Looge imelisi rõõmuhetki ja väärtustage koosoldud aega. Hoidke emasid. Sest nemad on kinkinud elu ja hoiavad teid.

Juba teist aastat järjest peame küll hästi läbi mõtlema, kuidas oma emasid, vanaemasid ja vanavanaemasid, kellest paljud juba eakad, sel päeval turvaliselt meeles pidada. Et oleme kohtudes terved ja viibime pigem väljas. Ka kulleriga saadetud lilled ja südamlik telefoni- või veebivestlus teeb kindlasti rõõmu.

Soovin soojust ja südameheadust ning kauneid koosolemise hetki. Rõõmuküllast ja lillederohket emadepäeva! Kallistan südamega.

Triin Varek,

Rakvere linnapea