Veobagide meistritiitel jäi Lääne-Virumaale

tapa-veoautokross-1

Tapa veoautokrossil teise koha saavutanud Margus Erin kindlustas endale selle tulemusega Eesti meistritiitli. Mehe hooaeg läks tänavu täie ette – septembris lõppenud Balti meistrivõistlustel õnnestus tal samuti võitjaks tulla.

Aivar Ojaperv

Kuigi skeptikud on ikka ja jälle kuulutanud veoautokrossi peatset hääbumist – võisteldakse ju nõukogude-aegsetel GAZ-tüüpi veokitel –, pole nende ennustused täitunud. Ka Tapal tuli kolme võistlusklassi peale starti 25 autot, neist kolm Lätist.

Veobagidel teenis etapivõidu Mart Henning Võrumaalt, kuid kuna tal oli varasematelt osavõistlustelt kirjas mitu katkestamist, piisas sellest vaid kokkuvõtte pronksmedaliks.

Teine oli, nagu mainitud, Tapal Margus Erin ja kolmas Margus Vainumets, kes osaleski vaid ühel etapil. Kokkuvõttes võitis selles klassis pronksmedali Eino Tänavots, kelle juured osaliselt samuti Lääne-Virumaal.

Tublit sõitu tegi Tapa etapil ka kohalik noormees Kevin Kork, kes lõpetas finaalsõidu viiendana.

Veoautol GAZ 51/52 läks etapivõit ja seetõttu ka meistritiitel väga teenekale ning kogenud lätlasele Bruno Leimanisele. Teine oli Ott Kevvai ja kolmas Aldis Grantinsh, kes saavutasid sama koha ka hooaja kokkuvõttes.

Veoautol GAZ 53 võidutsesid Võrumaa krossimehed – esimene Erko Sibul ja teine Mait Mäesaar. Kolmanda koha sai Alar Allik Viljandist.

Kokkuvõttes võitis aga kuldmedali Vaiko Samm (samuti Võru), kes enam viimasel osavõistlusel ei osalenudki, sest tiitel oli ilma selleta käes. Talle järgnesid Sibul ja Mäesaar.

Korraldajad olid selleks võistluseks valmistanud ette ülikiire raja, kus võistlejad kippusid oma võimeid kohati ka üle hindama – kaks bagi ja üks veoauto käisid ka üle katuse. Turvanõuded on veoautokrossis aga karmid ja kõik pääsesid ilma vigastusteta ning jätkasid järgmistes sõitudes juba neljal rattal.

Järgmiseks aastaks on Tapa veoautokrossi korraldajail väike plaan hakata samas pidama lisaks autokrossile ka off-road võistlusi.

Margus Erin (12) saavutas Tapal teise- ja kokkuvõttes esikoha. Margus Vainumets (11) oli Tapa etapil kolmas. Tagaplaanil noor, vaid 16aastane sõidumees Markus Häidberg. Foto: Margus Kirs